Emokykla.lt

Seminaras „Ikimokyklinukų ugdymas lauke. Patirtinio ugdymo metodai“

Renginio data: 2018 03 17 10:00 - 2018 03 18 17:00 Vydūno al. 4, Kauno m. sav., Kauno apskr.
Seminaras „Ikimokyklinukų ugdymas lauke. Patirtinio ugdymo metodai“
Irutė VAŠKELAITIENĖ
VšĮ „Lauko darželis“
 
VšĮ „Lauko darželis“ kovo 17 ir 18 d. kviečia ikimokyklinukų ugdytojus į seminarą Kaune Ikimokyklinukų ugdymas lauke. Patirtinio ugdymo metodai“ (lektoriai Irena Aračiauskienė ir Rūta Vaitiekutė).
 
Pasaulis ir jo suvokimas su metais kinta. Keičiasi jo pažinimo lygmuo, keičiasi vertybės, siekiamybės, būdai, kuriais auginame mažus žmones. Kokius vaikus siekiate ugdyti jūs? Mąstančius ir analizuojančius ar paklusnius? „Lauko darželio“ naudojami inovatyvūs ir patikrinti ugdymo metodai leidžia vaikams vystytis visapusiškai. Jie tinka ugdyti tiek viduje tiek lauke. Mūsų darbuotojai pasiruošę apie juos papasakoti JUMS! Praktiniai ir išgyventi ugdymo elementai, užduotys lauke, praktinės dirbtuvės, apčiuopiama ir pritaikoma informacija.
 
Apie lektores
 
Irena Aračiauskienė – auklėtoja, „Lauko darželio“ Kauno filialo vadovė, turinti ilgametę darbo su vaikais patirtį. Gilinasi į patirtinio ugdymo sritį, rengia „Lauko darželio“ programą, veda seminarus pedagogams apie būdus „prisijaukinti“ lauką.
 
Į švietimą pasuko užauginusi savo vaikus, supratusi, kad nori kitokio ugdymo – kai centre yra vaikas, trokštantis tobulėti, augti, laisvėti, o jį lydintis auklėtojas ne vadovauja, bet kursto smalsumą. Baigė švietimo vadybos studijas Vytauto Didžiojo universitete, lauko pedagogikos žinių sėmėsi lankydama lauko darželius Islandijoje, Norvegijoje, išklausė Švedijos ekspertų seminarą apie lauko pedagogikos taikymą ikimokyklinukams.
 
„Turiu empatijos dovaną – labai jaučiu, ką jaučia vaikai“, – sako I. Aračiauskienė, dažnai seminaruose kartojanti, kad ugdymas yra kaip gyvenimas, tai nesibaigiantis tyrinėjimų ir atradimų procesas – net ir suaugusiesiems.

Rūta Vaitiekutė – „Lauko darželio“ Pavilniuose, Vilniuje, filialo vadovė, geriausia vaikų draugė ir veiklos organizatorė. Stažavosi Didžiojoje Britanijoje, Islandijoje, Čekijoje ir kitose šalyse.
 
Apibūdindama save, ji sako esanti praktikė ir iniciatorė. Lektorė baigusi edukologijos magistrantūros ir filosofijos bakalauro studijas. Todėl jos supratimas apie vaikų ugdymą yra platus ir idėjinis. „Neformaliajame švietime gyvenu jau keletą metų ne tik jį taikydama praktiškai, bet ir mokydama į tokią veiklą pasinerti kitus. Patikėkite, efektas toks stiprus, kad išnerti net ir nesinori, o rezultatus gali ne tik pamatyti plika akimi, bet ir pajausti. Mane galima rasti ten, kur nuotykiai, iššūkiai, draugystė, ramybė ir naujos patirtys. Jeigu tave galima rasti ten pat, mums pakeliui, o jeigu ne – neabejoju, jog vienas kitą galime daug ko išmokyti ir pasidalinti“.
 
Data: 2018 kovo 17 ir 18 d.
Laikas: 10.00 –17.00 val. (su pietų ir kavos pertraukomis).
Vieta: Vydūno al. 4, Kaunas, Lauko darželis.
Informacija teikiama el. paštu renginiai@laukodarzelis.lt arba tel. 8 678 31710.
Kaina: 57 €. Į kainą įskaičiuota seminaro dalomoji medžiaga ir maitinimas
Registracija ČIA.
 
PROGRAMA
 
9:30 Registracija.
10:00 Patirtinė ugdymo strategija.
          Ugdymo metodai.
          Laisvo žaidimo privalumai.
13:00 Pietų pertrauka.
13:30 „Projekto“ interpretacijos.
          Projektinės veiklos pavyzdžiai ir analizė (interaktyvus užsiėmimas).
          Praktinis žaidimas.
          Aptarimas ir analizė.
16:30 Klausimai ir atsakymai