Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Nuo rugsėjo 1 d. startuos pilotinis finansinio raštingumo projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams

Nuo rugsėjo 1 d. startuos pilotinis finansinio raštingumo projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams

2019-02-21
Susijusios temos: Projektai
Nuo rugsėjo 1 d. startuos pilotinis finansinio raštingumo projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams
Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vyko Finansinio švietimo programos koordinacinio komiteto posėdis, kurio metu buvo priimti programos „Kurk Lietuvai“ dalyvių siūlymai, kaip efektyvinti Visuomenės finansinio švietimo 2017–2021 m. plano įgyvendinimą.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus nuomone, finansinis raštingumas turėtų tapti kasdienio gyvenimo ir įpročių dalimi. „Finansinį švietimą turime suvokti ne kaip atskirą komponentą, o integralią ugdymo dalį. Individualių finansinių sprendimų priėmimas ir ekonomikos išmanymas žmogui yra būtinas, norint saugiai ir patogiai jaustis kasdien. Finansinio raštingumo skatinimas ir palankios aplinkos jam diegti kūrimas yra natūrali ministerijos ir šioje srityje dirbančių jos partnerių veiklos dalis“, – sako ministras.
 
Komiteto posėdyje „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės Austė Černiauskaitė ir Sandra Kairė pristatė parengtą Visuomenės finansinio švietimo plano valdymo pasiūlymą. Pirma, siūloma įkurti finansinio švietimo tarybą, kuri numatytų ilgalaikius strateginius tikslus ir atliktų plano stebėsenos funkciją. Antra, perstruktūruoti esamą finansinio švietimo koordinacinio komiteto sudėtį, į kurią turėtų įeiti skirtingų institucijų atstovai, atsakingi už Visuomenės finansinio švietimo plano priemonių įgyvendinimą. Trečia, kurti partnerių tinklą bei steigti platformą, kuri suteikti galimybę gyventojams lengvai pasiekti aktualią ir šviečiamąją informaciją, susijusią su finansiniu raštingumu.
 
Projekto „Kurk Lietuvai“ vadovėms inicijavus, buvo sutarta, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, bendradarbiaudama su nevyriausybine organizacija Lietuvos „Junior Achievement“, dešimtyje Lietuvos mokyklų pradės pilotinį projektą, skirtą stiprinti pradinių klasių mokinių finansinį raštingumą.
 
Finansinio švietimo programos koordinaciniam komitetui pirmininkauja švietimo, mokslo ir sporto ministras, komitetą sudaro Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodra“, Lietuvos bankų asociacijos, Ugdymo plėtotės centro, Nacionalinio egzaminų centro atstovai bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir Lietuvos „Junior Achievement“ organizacijos nariai.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt 
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0