Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Septintą kartą startuoja konkursas vaikams „Vitaminizuotas“

Septintą kartą startuoja konkursas vaikams „Vitaminizuotas“

2017-11-07
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Septintą kartą startuoja konkursas vaikams „Vitaminizuotas“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras septintus metus iš eilės organizuoja jau tradicija tapusį konkursą „Vitaminizuotas", kuris kviečia aktyviai dalyvauti Vilniaus miesto bei rajono lopšelių-darželių, darželių-mokyklų ir pradinių mokyklų auklėtinius: ikimokyklinio amžiaus vaikus ir/ar pradinių klasių mokinius.
 
Konkursas „Vitaminizuotas" šiais metais yra skirtas paminėti Europos sveikos mitybos dienai (lapkričio 8-ąją), todėl veiklos ugdymo įstaigose vyksta tą dieną arba visą šią savaitę – š. m. lapkričio 6-10 d. d. Šis konkursas yra viena iš vaikų saviraiškos, mokymosi, pažinimo ir žinių įtvirtinimo formų. Organizuojant konkursą siekiama formuoti teisingą vaikų požiūrį į sveiką mitybą, suteikti vaikams žinių apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę sveikatai, formuoti vaikų gebėjimą patiems pasirinkti sveikatai naudingus produktus bei lavinti vaikų gebėjimus dirbti kolektyve, padedant ir patariant savo draugui arba suaugusiam asmeniui.
 
Konkurso eiga ugdymo įstaigose
 
Konkursas „Vitaminizuotas" šiemet vyksta nauju formatu. Kiekviena ugdymo įstaiga, užsiregistravusi dalyvauti konkurse ir gavusi savo registracijos patvirtinimą, gauna konkurso metodinę priemonę – surenkamą organinio stiklo maisto pasirinkimo piramidę. Pasibaigus konkursui piramidė lieka ugdymo įstaigai ir yra toliau naudojama, gilinant vaikų žinias apie sveiką mitybą.
 
Pagrindinė konkurso dalyvių užduotis yra užpildyti maisto pasirinkimo piramidę maisto produktais. Maisto produktai turi būti dirbtiniai, tokie, kuriuos vėliau bus galima panaudoti ugdymo įstaigoje, gilinant žinias apie sveiko maisto pasirinkimą. Pavyzdžiui, maisto produktai gali būti nupiešti, pasiūti, pagaminti iš plastilino, modelino, gamtoje ar namuose randamų medžiagų ir t. t.
 
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas (jeigu jo nėra – auklėtojas arba mokytojas) tą pačią ar kitą dieną prieš užsiėmimą, kurio metu bus gaminami maisto produktai, turi pravesti paskaitėlę ir paaiškinti vaikams apie sveikos mitybos svarbą augančiam organizmui.
 
Siekiant kuo plačiau paskleisti žinutę apie sveiką mitybą, konkursas vyksta dviem etapais. Pirmąjį etapą savo viduje organizuoja pati ugdymo įstaiga ir išrenka vieną laimėtoją (grupę ar klasę), kurio darbo aprašymą ir nuotraukas vėliau atsiunčia į Biurą. Biuras renka laimėtoją iš visų atsiųstų darbų Vilniaus miesto ir rajono mastu.
 
Laimėtojų paskelbimas
 
Renkamas vienas laimėtojas (t. y. viena grupė arba viena klasė) iš vienos amžiaus grupės: vienas laimėtojas iš visų ikimokyklinio amžiaus vaikų, vienas – iš 1–2 kl. mokinių ir vienas – iš 3-4 kl. mokinių.
 
Laimėtojai bus paskelbti š. m. lapkričio 27 dieną Biuro tinklalapyje, adresu www.vvsb.lt, su jais taip pat bus susisiekta asmeniškai.
 
Prizininkai gaus vertingas dovanas bei diplomus, o visoms ugdymo įstaigoms, dalyvavusioms akcijoje, bus įteikti padėkos raštai.
 
Visiems linkime sėkmės!
Šaltiniai:
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. 
martyna.milieskaite@vvsb.lt
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0