Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Sausį LVJC „Tikrų mokymų“ seminaruose – apie ikimokyklinukų smalsumo, noro eksperimentuoti, kūrybiškumo išlaisvinimą

2018-01-04
Susijusios temos: Kūrybingumas
Sausį LVJC „Tikrų mokymų“ seminaruose – apie ikimokyklinukų smalsumo, noro eksperimentuoti, kūrybiškumo išlaisvinimą
Pirmąjį naujųjų metų mėnesį Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus į praktinius seminarus apie vaikų smalsumo bei noro tirti, kurti, eksperimentuoti skatinimą, taip pat apie būdus, padedančius įtraukti vaikus į darželio švenčių organizavimą.
 
Kaip kartu su vaikais pasiruošti šventei? Kaip padėti jiems įveikti scenos baimę, kokiais pratimais išlaisvinti jų kūrybiškumą? Kokios šventės patinka Z kartos vaikams? Atsakyti į šiuos klausimus padės edukologė Ilona Bumblauskienė sausio 17 d. LVJC rengiamame  praktiniame seminare „Šventės, renginiai, scenarijai“.
 
Kaip per pasaką ar žaidimą kūrybiškai ugdyti bendrąsias vaikų kompetencijas, įtraukti juos į patyrimo veiklą, skatinančią mąstymą, minties raišką, savarankiškumą, sausio 18 d. rengiamame praktikume „Ikimokyklinio amžiaus vaikų bendrųjų kompetencijų ugdymas pasitelkiant pasakas ir žaidimus“, pasakos  auklėtojos metodininkės Jurgita Riaubytė ir Virginija Sauliūtė-Darvydė.
 
Ar jūsų vaikai smalsūs? Kaip juos sudominti, paskatinti tapti viską išbandyti trokštančiais mažaisiais tyrėjais? Apie tai, kaip piešti ant pieno, susikurti lavos lempą, pasigaminti dramblių dantų pastą –  patyriminį ugdymą per tyrimus, stebėjimus, bandymus – sausio 25 d. seminare „Mažųjų tyrėjų ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje“ pasakos Dr. Giedrė Adomavičienė, Kristina Gadliauskienė ir Monika Mažintienė.
 
Pasitelkus fantaziją, vaikų žaidimams gali būti naudojamos pačios paprasčiausios priemonės: buitinės atliekos, gamtinė medžiaga, dažai. Juk netikėti sprendimai visada džiugina labiausiai, – įsitikinusi dailininkė, neformaliojo švietimo mokytoja Agnė Trusevičienė, kviečianti pedagogus į sausio 25 d. LVJC rengiamą praktikumą „Spalvoti kūrybiniai žaidimai su ankstyvojo amžiaus vaikais“.
 
Technologijos vaikus traukia kaip magnetas. Kaip technologijų pagalba pažadinti vaikų kūrybingumą, smalsumą, žingeidumą, norą pažinti ar pagilinti žinias? Technologijoms ugdyme ir skirtas sausio 12 d. rengiamas pedagogų forumas „Medijų edukacija mokyklose: naujos saviraiškos ir tarpusavio bendravimo galimybės“. Nors forumas skirtas mokyklų pedagogams, tačiau organizatorių įsitikinimų, daug naudingų dalykų jamee atras ir ikimokyklinukų pedagogai.
 
Daugiau informacijos apie LVJC organizuojamus seminarus pedagogams – http://lvjc.lt/tikrimokymai/.