Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Linksma ir vaikiška pažintis su kompozitoriumi Juozu Naujaliu

2019-11-30
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Kiekviena pažintis su muzika, instrumentais, kompozitoriais ar atlikėjais vaiko sieloje gali pažadinti meilę muzikai, parodyti kelią į garsų pasaulį, padėti atrasti kitokias meninės raiškos priemones. Tai mūsų, meninio ugdymo pedagogų ir muzikos mokytojų, uždavinys ir siekiamybė.
 
Minint 2019-uosius kompozitoriaus Juozo Naujalio metus ir 150-ąsias jo gimimo metines, Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių mokytoja Daiva Venienė ir aš, lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo pedagogė Edita Andriulionienė, sugalvojome supažindinti vaikus su Juozo Naujalio asmenybe, muzikiniu palikimu ir surengėme netradicinę muzikos pamokėlę „Giedu dainelę“. Pirmoji pamoka vyko lopšelyje-darželyje „Pasaka“, o į antrąją pamokėlę, vykusią Vilkaviškio pradinėje mokykloje, susirinko visas būrys ketvirtos klasės mokinių. Mokytoja D. Venienė kartu su savo mokinėmis kanklėmis sugrojo keletą kompozitoriaus harmonizuotų lietuvių liaudies dainų bei kitų kūrinių. O „Pasakos“ darželio vaikučiai ne tik suvaidino epizodą iš kompozitoriaus vaikystės, bet ir varpeliais pagrojo dainos „Lietuva brangi“ motyvą. Pamokėlės metu vaikai sužinojo, kaip į mažojo Juozuko gyvenimą atėjo muzika, kada užgimė meilė didžiausiam draugui – vargonams, kiek sveikatos ir darbo kompozitorius įdėjo kuriant chorinės muzikos pagrindus, kada gimė pirmoji dainų šventė ir kodėl Juozas Naujalis vadinamas muzikos patriarchu.
 
 
Edita Andriulionienė
Vilkaviškio lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo pedagogė