Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Edukacinės pamokėlės vaikams – „Pažinkime paukščius drauge“

Edukacinės pamokėlės vaikams – „Pažinkime paukščius drauge“

2017-09-11
Susijusios temos: Edukacija
Edukacinės pamokėlės vaikams – „Pažinkime paukščius drauge“
Gediminas PETKUS
 
Ruduo – svarbus metas ne tik mūsų mažiesiems, kurie sugrįš į darželius ir mokyklas po atostogų, bet ir paukščiams, kurie ruošis svarbiausiai jų gyvenimo kelionei – migracijai į šiltuosius kraštus. Mūsų gandrai jau Bulgarijoje pakeliui į Afriką. Gervės dar kur ne kur būriuojasi Lietuvos pelkėse, o gulbės keliaus į Lenkiją, Olandiją. Tuo tarpu mūsų šalies varnėnai jau išskrido nesulaukę net rugsėjo pirmosios. 
 
Praėjusį sezoną aplankėme daugelį darželių ir mokyklų pasakodami apie mūsų krašto sparnuočius. Taip pat susilaukėme kvietimo rengti viešąsias paskaitas miestų gyventojams. Šiam rudeniui paruošėme dar daugiau medžiagos: jūsų lauks įspūdingi filmuotos medžiagos kadrai ir nauji įspūdžiai iš sparnuočių gyvenimo.
 
Naujiems mokslo metams siūlome keturias temas:
  • „Migruojantys paukščiai“ – aktualiausia rugsėjo–lapkričio ir kovo–gegužės mėnesiais. Jos metu prisiliečiame prie paukščių migracijos stebuklo ir paukščių žiedavimo ypatybių;
  • „Kregždutės kelionė“ – pasakojimas apie kregždės gyvenimą nuo lizdo statybos iki pažinties su begemotu Afrikoje;
  • „Paukščiai šalia mūsų“ – pažintis su paukščiais ugdymo įstaigos teritorijoje ar parke. Vaikai susipažįsta su profesionalia ornitologų įranga – žiūronais ir teleskopu. Naudodamiesi įranga ieškome ir stebime paukščius lauke. Ornitologas papasakoja vaikams kaip paukščiai prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus. 
  • „Pasiruoškime žiemai“ – šios temos metu gaminame lesyklėles, susipažįstame su paukščiais, kurie lieka žiemoti Lietuvoje, mokomės kaip jiems pagelbėti per didžiausius žiemos speigus.
Šių pamokų metu ne tik rodome daug filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo, bet ir mokome vaikus juos atskirti iš išvaizdos ir supažindiname su paukščių elgsenos ypatumais. Pamokos gale žinių įtvirtinimui žaidžiame viktoriną, kurią laimi visi!
 
Pageidaujant galima trumpa išvyka ugdymo įstaigos teritorijoje ar parke. Ornitologas atsiveža profesionalią įrangą paukščiams stebėti –  žiūronų bei teleskopą. Projektorių, ekraną, garso kolonėles esant poreikiui ornitologas atsiveža su savimi.
 
Taip pat moksleiviams organizuojame žygius Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose (tematika – paukščiai ir šikšnosparniai) bei Vingio parke (tematika – paukščiai). 
 
Pamokėlės kaina vienam vaikui – 1,5 €. Minimali pamokos kaina – 50 €.
 
 
Daugiau informacijos:
Ornitologas Gediminas Petkus
Tel. +370 616 13348