Emokykla.lt

Lietuvos švietimą konferencijoje Vilniuje apžvelgs tarptautinio mokinių pasiekimų tyrimo PISA kūrėjas A. Schleicheris

2017-10-13
Lietuvos švietimą konferencijoje Vilniuje apžvelgs tarptautinio mokinių pasiekimų tyrimo PISA kūrėjas A. Schleicheris
Spalio 16 d. Lietuvoje lankysis žymiausi švietimo ir aukštojo mokslo ekspertai. Atvyksta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovo specialusis patarėjas švietimo politikai, vienas žymiausių švietimo ekspertų pasaulyje Andreas Schleicheris ir aukštojo mokslo ekspertas prof. Jamilas Salmi.
 
Jie dalyvaus Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su EBPO organizuojamoje konferencijoje, kurioje bus pristatyta EBPO apžvalga „Švietimas Lietuvoje“, apžvelgti aukštojo mokslo pokyčiai, diskutuojama, kaip gerinti mokinių pasiekimus ir aukštojo mokslo veiklą. Šalių patirtis pristatys Suomijos, Estijos, Latvijos, Austrijos, Vokietijos, Belgijos, Airijos, Jungtinės Karalystės atstovai.
 
Spalio 16 d. 11 val. Pirklių klube (Gedimino pr. 35, Vilnius) vyks spaudos konferencija „Kaip Lietuvos švietimas atrodo pasaulio šalių kontekste?“, joje dalyvaus švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Andreas Schleicheris, EBPO specialusis patarėjas švietimo politikai, penkiolikmečių pasiekimų tyrimo PISA iniciatorius ir koordinatorius.
 
Apie ekspertus
 
Andreas Schleicheris švietimo statistiką tyrinėja ir analizuoja daugiau nei 20 metų ir, remdamasis statistiniais duomenimis, ieško atsakymo, ko reikia, kad švietimo sistema veiktų gerai, augtų mokyklų darbo kokybė. Jis yra tarptautinio penkiolikmečių pasiekimų tyrimo PISA iniciatorius ir koordinatorius. Nuo 2001 metų vykdomi PISA tyrimai padeda atskleisti įvairių švietimo politikos pokyčių įtaką mokinių pasiekimams.
 
Prof. Jamilas Salmi – vienas iš kelių žmonių pasaulyje, galintis atsakyti į klausimą, kaip aukštojo mokslo įstaigos pasiekia pasaulinį lygį. Profesorius ketvirtį amžiaus analizuoja nacionalines švietimo strategijas ir jų įgyvendinimą, aukštojo mokslo reformas, finansavimo ir kokybės užtikrinimo modelius. Bendradarbiavo su švietimo pokyčius inicijuojančiomis vyriausybėmis ir universitetais iš beveik 100 pasaulio šalių, taip pat ir Prancūzijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Slovėnijos. Profesorius anksčiau dirbo Pasaulio banke, nagrinėjo geriausių universitetų politiką, kūrė aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemas. Jis – vienas iš Pasaulio banko leidžiamų apžvalgų apie aukštąjį mokslą rengėjų.
 
Šaltiniai:
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. paštas 
info@smm.lt