Emokykla.lt

Konferencijoje „Vaikų mityba ir sveikata: šiandien ir rytoj“ aptartos vaikų maitinimo aktualijos

2017-06-21
Konferencijoje „Vaikų mityba ir sveikata: šiandien ir rytoj“ aptartos vaikų maitinimo aktualijos
Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių vaikų sveikatą ir vystymąsi, yra tinkama mityba. Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiuo metu kelia labai didelį visuomenės susidomėjimą – diskutuojama apie maitinimo kokybę, svarstoma, ką galima ir ko negalima duoti valgyti mūsų vaikams. Kaip ugdymo įstaigoms suderinti tėvų norus, įstatymus ir savo galimybes?
 
Visi pritaria, kad šioje srityje yra būtini pokyčiai: „tarybiniai“ patiekalai keičiami šiuolaikiniais, sveikatai palankesniais patiekalais, ugdoma mitybos kultūra, didinamas darbuotojų ir tėvų švietimas.
 
Į birželio 16 d. Seime vykusią konferencija „Vaikų mityba ir sveikata. Šiandien ir rytoj“, atvyko tie, kam šiandien rūpi vaikų maitinimo problemos: atsakingų institucijų ir savivaldybių specialistai, vaikų ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dietistai, maitinimo organizatoriai ir gamintojai, tėvelių atstovai. Konferencijos tikslas buvo pristatyti respublikines vaikų maitinimo aktualijas šiandien ir naują požiūrį į bendrus atsakingų institucijų darbus ateityje.
 
Pranešimą apie vaikų mitybos reglamentavimą, aktualijas ir naujoves skaitė LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ieva Gudanavičienė. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. Aušra Petrauskienė pristatė Lietuvos vaikų augimo raidą: mitybos įtaką, tyrimų analizę. Doc. dr. Jūratė Staikūnienė kalbėjo apie maisto alergenus ir kaip juos atpažinti.
 
Vartotojai, įskaitant vaikus, vis daugiau vartoja jau paruošto maisto. Maisto produktų gamintojai raginami keisti maisto produktų sudėtį (reformuliuoti), kad juose būtų mažiau druskos, cukrų ir riebalų (ypač sočiųjų ir transriebalų), ir tai yra vienas iš efektyviausių būdų, kad vartotojai turėtų galimybę pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, konferencijoje teigė Ilona Drulytė, NMVRVI Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėjo patarėja.
 
Lietuvoje pakankamai gerai reglamentuotas vaikų maitinimo organizavimas ugdymo įstaigose, numatyti draudžiami ir nerekomenduojami produktai ir patiekalai, parengti ir suderinti receptūrų rinkiniai, bet ar jie pakankami ir atitinka šių dienų vaikų lūkesčius?
 
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, išanalizavusi kitų šalių patirtį bei Lietuvoje vykdomos kontrolės rezultatus, teigia, kad atėjo laikas keisti požiūrį į vaikų maitinimo organizavimą, nustatant lankstesnius reikalavimus, kurie labiau atitiktų vaikų lūkesčius. Tam reikia daugiau rekomendacijų, įvairesnių patiekalų receptūrų, kuriose naudojami ingredientai būtų aukštos mitybinės vertės, naudingi augančių vaikų organizmui, skatinti mokyklų bendruomenes aktyviau dalyvauti šiuose procesuose. Prioritetai patiekalų ir produktų gaminimui turėtų išlikti tie patys: įvairumas, sezoniškumas, subalansuotumas, tausojantis maitinimas, dėmesys alergiškų vaikų maitinimui. Tiekėjai pirmenybę turėtų teikti šviežioms daržovėms, vaisiams, uogoms ir kitiems produktams, kurie užauginami ir gaminami Lietuvos ūkininkų, nes trumpa maisto produktų pristatymo grandinė leidžia užtikrinti jų šviežumą, maistinių savybių išsaugojimą, saugą, kokybę.
 
Svarbi tėvų nuomonė
 
Tėvai taip pat vis daugiau dėmesio skiria vaikų maitinimui. Teisės aktai numato galimybę tėvams, turintiems nusiskundimų dėl maitinimo paslaugų, dalyvauti bendruose patikrinimuose kartu su inspektoriais. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e. p skyriaus vedėjos Jurgitos Bakasėnienės, aktyvesni tėvai judina nusistovėjusios sistemos pamatus, o tai reiškia, kad visos suinteresuotos institucijos turi užtikrinti, jog vaikai gautų sveikatai palankų maitinimą ugdymo įstaigose.
 
Išanalizavus Europos Sąjungos šalių rekomendacijas, privalomuosius reikalavimus ir remiantis kitų šalių patirtimi, aiškiai matyti, kad nėra privalomo valgiaraščių derinimo. Tiesa, daugelis šalių turi reikalavimus, iš kokių produktų leidžiama gaminti, nustatyti porcijų dydžiai pagal vaikų amžiaus grupes, nustatytas produktų ir patiekalų vartojimo dažnumas, tokių kaip pica, keptos bulvytės, taip tenkinami vaikų lūkesčiai, valgyti jų mėgstamiausius patiekalus, bet labai retai. Be to parengta daug rekomendacijų, receptūrų rinkinių, kurie lengvai prieinami verslui internete, – įžvalgomis dalijosi NMVRVI l. e. p vyriausioji patarėja Aušra Išarienė.
 
Konferencijoje buvo pasidalyta gerąja patirtimi
 
Jau aštuonerius metus vykdoma socialinė iniciatyva projektas „Sveikatiada“ – puikus pavyzdys,  kuomet stiprinant socialiai atsakingo verslo ir valstybės institucijų bendradarbiavimą yra sprendžiamos visuomeninės problemos. Tai socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklų bendruomenėse. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymui mokiniams patrauklioms priemonėmis: žaidynėmis, viktorinomis, mankštomis, šokiais bei kita netradicine interaktyvia veikla pamokose, pertraukose ir po pamokų.
 
Apie patirtį ugdant vaikus sveikos mitybos principų pasakojo „Augueko namų“ įkūrėja Ingrida Lauciuvienė, taip pat buvo  pristatyta ir Kauno r. savivaldybės patirtis, organizuojant vaikų maitinimą – pranešimą skaitė Kauno r. savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Žydra Narbutienė.
 
Konferencijos dalyviai, siekdami įtvirtinti sveikatai palankios vaikų mitybos nuostatas, mažinti su mityba susijusias vaikų sveikatos problemas, didinti tinkamą ugdymo įstaigų bendruomenių požiūrį į kokybišką maitinimo procesą, priėmė konferencijos rezoliuciją, kuri bus išsiųsta LR Seimui, Vyriausybei, LR Sveikatos ir Žemės ūkio ministerijoms, savivaldybėms.
 
Rezoliucijoje siūloma:
  • tobulinti teisinę bazę, skatinant ir propaguojant sveiką mitybą;
  • remti sveikatai palankaus maisto gamybą;
  • mažinti mokinių socialinę atskirtį, ieškant galimybių nemokamai maitinti visus (arba jaunesnio mokyklinio amžiaus) vaikus;
  • siekti paprastumo, lankstumo ir naujo požiūrio mitybos dokumentacijos tvarkyme;
  • ieškoti priemonių riboti prekybos taškų, prekiaujančių sveikatai nepalankiu maistu šalia mokyklų, veiklą;
  • didinti verslo įmonių, organizuojančių mokinių maitinimą mokyklose, kontrolę;
  • skatinti mokyklas ugdyti sveikatai palankios mitybos įpročius, formuoti vaikų valgymo kultūrą, šviesti ugdymo įstaigų bendruomenę.
Konferencijoje siūlyta sudaryti nuolat veikiančią tarpinstitucinę darbo grupę, į kurią įeitų mokslininkai, praktikai, atsakingų institucijų atstovai, vaikų mitybos gerinimo klausimams spręsti.
 
Konferenciją „Vaikų mityba ir sveikata. Šiandien ir rytoj“ organizavo LR Seimo narė Raminta Popovienė, VŠĮ „Tikra mityba“, projektas „Sveikatiada“, Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas. 
Šaltiniai:
Danguolė Gasparavičienė
VšĮ „Tikra mityba“ direktorė
Tel. +37065232995