Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-02-06 Darželio grupės vaikai bučiuojasi slapčiomis tarpusavyje. Ar tai turėtų kelti susirūpinimą?
Penkiametis sūnus lanko darželį. Namuose pasakojo apie darželio draugę N., su kuria norėtų sukurti šeimą, kai užaugs, laukdavo kiekvieno rytinio susitikimo darželyje, sėdėjo prie vieno stalo, kartu vaikštinėjo lauke, šoko ir pan. Prieš savaitę auklėtoja juos persodino, nes prasidėjo bučinukai, laikymaisi už rankučių, pavyduliavimai... Atsargiai sūnaus pradėjau daugiau klausinėti apie draugystes ir bučinukus. Pasirodo, kad didesnė dalis grupės vaikų bučiuojasi tarpusavyje, kai auklėtoja išeina į susirinkimus ar dar kur, o auklytės taip pat nebūna, pasislėpdami. Ar tai turėtų kelti susirūpinimą? Nelabai norėčiau pasakoti darželio darbuotojams, ką vaikas pasakoja grįžęs iš darželio. Praverstų patarimas, kaip elgtis šioje situacijoje.
 
2012-02-06 
 
Atsako psichologė Dovilė Jankauskienė
 
Vaikai veikia remdamiesi pavyzdžiu. Taip pat jie ir mokosi – iš pavyzdžio. Panašu, kad grupėje yra tokio žaidimo banga. Dabar vaikai patiria labai daug seksualinių dirgiklių. Vaikiškuose filmuose retai būna, kad nebūtų nors vienos siužetinės meilės linijos. Reklama irgi yra veiksmingiausia su seksualiniais vaizdais. Gana sunku nuo viso to apsisaugoti. Kai vaikai mušasi suaugusiems dažniausiai tai nekelia didelio nerimo. Agresija priskiriama normaliai vaiko raidai.
 
Gaila, kad negalite normaliai grupės susirinkime su auklėtojomis ir kitais tėvais aptarti šios situacijos. Kai viskas slepiama atrodo baisiau nei yra. Gali būti, kad jūsų reakcija, gali sutrikdyti berniuką, ir jam atrodys kad visus jausmus reikia slėpti. Panašu, kad darželyje vaikai jau slepiasi nuo suaugusiųjų. Nors nieko blogo jie nedaro.
 
Patarimas. Nurimkite. Vaikai greitai keičia žaidimus. Vaikai taip pat įsimyli, myli, tik ta meilė dar kitokia nei suaugusiųjų. Kalbėkite su vaiku apie jūsų santykius, kaip jūs susipažinote, pasakokite vaikui savo šeimos istoriją, senelių istorijas. Vaikai mėgsta tokias pasakas, kuriose gali atpažinti veikėjus. Dėl bučinių, laikymosi už rankos. Svarbu suprasti kas čia jus neramina. Dar svarbu suprasti, kad jei drausite, tai kas jums nepatinka užsitęs ilgiau, o vaikui formuosis jau nesveika gėda ir kaltė. Šeimoje galite vaikui skirti daugiau fizinio kontakto: sėdėjimas ant kelių, 8 apkabinimai per dieną, prausimas, masažas prieš miegą, švelnaus eterinio aliejaus lašiukas tarp delniukų.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje