Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-01-15 Kodėl ikimokyklinio ugdymo specialistai atestuojami pagal mokytojams skirtus atestacijos nuostatus?
Sakykite prašau, ar bus atestacijos nuostatai skirti konkrečiai ikimokyklinio auklėjimo pedagogams? Kodėl ikimokyklinio auklėjimo specialistai atestuojami pagal mokytojams skirtus atestacijos nuostatus? Naujuose nuostatuose neminimi ikimokyklinio ugdymo auklėtojai, visi pedagogai vadinami mokytojais. Koks iš tikrųjų turi būti pareigybės pavadinimas: ikimokyklinio ugdymo auklėtojas, darželio auklėtojas ar ikimokyklinio ugdymo mokytojas. Pavyzdiniame pareigybės aprašyme parašyta "auklėtojas". Kokiais dokumentais remtis?
 
2012-01-15
 
Atsako Švietimo ir moklo ministerijos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vyr. specialistė Ilona Grigaravičienė
 
Šiuo metu nėra planuojama parengti ikimokyklinio ugdymo specialistams skirtų atestacijos nuostatų. Reikėtų remtis "Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų (išskyrus psichologus) atestacijos nuostatais".
 
Pirmiausia pažymime, kad tokios pareigybės kaip ikimokyklinio auklėjimo pedagogas nėra, reikia vartoti sąvoką ikimokyklinio ugdymo pedagogas. Minėtuose nuostatuose pateikiama mokytoja sąvoka yra bendrinė, nuostatai yra skirti visiems ugdymo specialistams. Todėl norint atestuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogą reikėtų vadovautis "Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų (išskyrus psichologus) atestacijos nuostatais", o juose pateiktas bendrines sąvokas pritaikyti ikimokyklinio ugdymo įstaigai. Tarkime, sąvoką „klasė“ suvokti kaip „grupė“.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje