Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-10-15 Kokių dokumentų reikia, norint keliauti Lietuvoje su ikimokyklinio amžiaus vaikų grupe?
Dirbu darželio auklėtoja pirmus metus. Norėjau organizuoti vaikams ekskursiją į kitą miestą, tačiau darželio vadovybė užprotestavo, argumentuodama, kad teisiškai negalime tokių dalykų vykdyti, kad turime gauti tėvų sutikimus ir panašiai. Ar tai tiesa? Kokių dokumentų reikia, norint keliauti šalies ribose su ikimokyklinio amžiaus vaikų grupe?
 
2012-10-15
 
Atsako UAB "peritus sprendimai" teisininkas ekspertas Andrius Šiaudinis
 
Dėl vykimo į ekskursijas Lietuvoje:
 
Keliaujant šalies ribose nėra reikalaujama turėti vaiko tėvų ar globėjų sutikimo, bet konkrečiu atveju pedagogas turėtų pasitikslinti, ar jo organizacijoje nėra specifinės tokių edukacinių kelionių organizavimo tvarkos, t.y. ar nėra numatomas privalomas direktoriaus/ės leidimas, pvz., numatytas nuostatuose ar pan.
 
Svarbu taip pat pasitikslinti, ar jūsų įstaigos ugdymo programoje (jei tokia yra) yra numatomos edukacinės išvykos, ekskursijos, kadangi bendra taisyklė yra tokia, jog tėvai pasirašydami su ikimokyklinio ugdymo įstaiga dvišalę ugdymo sutartį taip pat sutinka su taikoma ugdymo programa/metodika. Tuo tarpu nuostatos, numatančios vaikų ekskursijų galimybes, išvykas šalies ribose, buvimas ugdymo programoje leis užtikrinti tokio ugdymo metodo (išvyka ar pan.) formalizavimą įstaigos vidaus dokumentuose.
 
Dėl vykimo į užsienio keliones:
 
Dažniau problematiška sritis – vaiko vykimas į užsienį.
 
Lietuvai tapus Šengeno erdves nare nuo 2007 m. gruodžio 21 d. Lietuvos pilietis, neturintis 18 metų, t.y. ir ikimokyklinukai, gali laisvai išvykti per  Lietuvos – Lenkijos ir Lietuvos – Latvijos sienas be tėvų sutikimo, kuris buvo būtinas iki tol. Tiesa, nepilnametis turi turėti pasą ir tapatybės kortelę, nes jo, kaip ir bet kurio kito keliaujančiojo, tapatybę gali patikrinti Lietuvos ar užsienio šalies pareigūnai.
Jei nepilnametis iš šalies vyks per Lietuvos sieną su Rusija ar Baltarusija, galiojanti tvarka išlieka nepasikeitusi, t. y. vienas per valstybės sieną vykstantis nepilnametis privalo turėti notaro patvirtintą vieno iš tėvų sutikimą laikinai išvykti. Jei nepilnametis per valstybės sieną su Rusija ar Baltarusija vyks su vienu iš tėvų, antrojo iš tėvų leidimo jam nereikės. Jei nepilnametis vyks per valstybės sieną su Rusija ar Baltarusija su lydinčiu jį asmeniu (pedagogu) (be tėvų arba vieno iš jų) - tėvų sutikimas yra reikalingas.
 
Pastebėtina, kad, jei vaikas į užsienio valstybę su vienu iš tėvų vyksta gyventi nuolat, toks išvykimas būtinai turi būti suderintas su kitu vaiko tėvu, aptariant bendravimo su vaiku bei dalyvavimo jį auklėjant tvarką.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje