Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2014-02-10 Ar gali vadovas nemokėti pedagogui už 2 pavadavimo dienas, neva todėl, kad sergančiai pedagogei įstaiga moka už 2 nedarbingumo dienas?
Ikimokyklinėje įstaigoje susirgus pedagogei vadovas atsisako pavaduojančioms pedagogėms mokėti už 2 dienų pavadavimą. Vadovas motyvuoja tuo, kad sergančiai pedagogei įstaiga moka už 2 nedarbingumo dienas. Ar vadovas elgiasi teisingai, kokie įstatymai tai reglamentuoja?
 
2014-02-10
 
Atsako švietimo konsultantas Romas Turonis
 El. p. romasturonis@gmail.com   
 
Darbo kodekso 197 straipsnyje nustatyta, kad, padidinus darbuotojo darbo mastą, palyginti su nustatyta norma, už darbą jam mokama proporcingai daugiau. Konkretūs darbo apmokėjimo dydžiai nustatomi kolektyvinėse ar darbo sutartyse.
 
Vadovaudamasis Darbo kodekso 119 straipsniu, darbdavys neturi teisės reikalauti, kad darbuotojas atliktų darbą, nesulygtą darbo sutartimi. Dėl papildomo darbo ar pareigų turi būti sutarta ir tai turi būti aptarta darbo sutartyje.
 
Vadovo reikalavimas pavaduoti auklėtojas be atlygio yra neteisėtas, nes pažeidžia Darbo kodekso nuostatas. Pedagogai gali raštu pareikalauti vadovo laikytis įstatymų. Jei vadovas ir toliau pažeidinėja Darbo kodeksą, galima kreiptis į savo atstovus (darbo tarybą ar profesinę sąjungą), švietimo įstaigos steigėją ar Darbo inspekciją. Be to, Darbo kodekso XIX skyriuje nustatyta, kad pedagogai turi teisę inicijuoti individualų darbo ginčą. Parengti dokumentus darbo ginčui pedagogams padės profesinės sąjungos specialistai arba teisininkai.
 
Nuoroda: 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje