Emokykla.lt
D.U.K.
2013-10-15 Dvejų metukų mergaitei darželyje neleido būti su auskarais, nors kitose grupėse yra mergaičių su auskarais. Ką daryti?
Dvejų metukų mergaitei darželyje direktorė neleido būti su auskarais. Grupėje ji vienintelė, kuriai įverti auskariukai, bet kitose grupėse yra mergaičių su auskarais, tačiau neleido būti su auskarais tik mano dukrai. Nežinau, ką daryti?
 
2013-10-15
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Kalbant apie mažus vaikus ir auskarus, galima kalbėti apie estetiką ir saugumą. Ar tai gražu ir kada verta perdurti vaikui ausis, Jūsų atveju jau neaktualu, beliko tik saugumo aspektas. Manyčiau, kad darželio ar grupės taisyklėse turėtų būti nurodyta, kokia apranga ir aksesuarai yra leistini dėvėti darželyje.
 
Pripažinkite, kad Jūsų dukrai, nešiojančiai auskarus, yra pavojus susižeisti ar būti sužeistai kitų. Kiekvienas vaikas yra vis kitoks, o iš skirtingų vaikų suburta grupė yra dar unikalesnė. Vienoje grupėje gali būti saugu, tuo tarpu kitoje, nors ir pagal daugelį bruožų panašioje, nebus saugu. Neatsargus kitas vaikas gali skausmingai užkabinti ar net rimčiau sužeisti Jūsų dukrą. Kas bus tada? Greičiausiai nebūsite tuo patenkinta. Direktorė ir auklėtojos privalo kreipti dėmesį į visumą, ir jos, ilgą dienos dalį stebėdamos vaikus, tai gali geriausiai įžvelgti ir numatyti tinkamą ir saugią aplinką. Manau, darželio direktorė taip pasielgė, galvodama apie Jūsų mergaitės saugumą.
 
Kita vertus, visada gera išeitis yra kalbėtis. Neverta tuščiai spėlioti ir sukti galvą, kodėl būtent mano vaikui neleidžia nešioti auskarų. Siūlau tiesiai paklausti auklėtojų ir pačios direktorės, kodėl negalima vaikui būti su auskarais. Galbūt pakaks pakeisti auskarų formą.
 
Sėkmės!


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje