Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-18 Mano 5 metų sūnus be galo bijo lietaus. Jei pamato, kad lyja, pradeda labai verkti. Kaip išspręsti šią problemą?
Mano 5 metų sūnus be galo bijo lietaus; kai tik pamato tamsesnius debesis, iš karto klausia, ar nelis, o kai rytą ruošiamės į darželį bėga prie lango žiūrėti, ar nelyja. Jei pamato, kad lyja, pradeda labai verkti. Kaip išspręsti šią problemą?

2013-09-18 
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Suprantu Jūsų nerimą. Taip jau būna, kad vaikai bijo vienokių ar kitokių dalykų, ir priežastys gali būti įvairios. Vienu atveju vaikas gali bijoti ar nerimauti, jei panašiomis aplinkybėmis anksčiau buvo kas nors nemalonaus nutikę, todėl kaskart panaši situacija gali kelti daugiau ar mažiau įtampos. Kitu atveju gali būti, kad vaikas išgirdo pasakojant kitus ar pamatė, pavyzdžiui, filmuke, kas gali nutikti panašiomis aplinkybėmis. Kita vertus, lietus, ko gero, visus žmones šiek tiek veikia: apima mieguistumas arba melancholiška nuotaika.
 
Siūlyčiau pabandyti pasikalbėti su sūneliu. Aptarkite lietų įvairiais aspektais. Papasakokite apie lietaus naudą Žemei, gyvūnams ir augalams. Susiraskite pasakų, kuriose lietus nėra blogas pranašas, pasekite jas vaikui. Galite papasakoti ar net sukurti linksmą įvykį, kuris jums nutiko lyjant lietui. Pasiklausykite dainelių apie lietų (pavyzdžiui, nuotaikingos vaikiškos dainelės „Lyja lyja lietus per karaliaus pietus“) arba tiesiog linksmų dainų, gal net pašokite su vaiku.
 
Pabandykite susieti geras emocijas su lietumi. Artėjant lietingai dienai, numatykite ką nors džiaugsmingo, malonaus: užsikurkite židinį, nuvažiuokite į kiną, pasikvieskite draugų ar linksmai pažaiskite stalo žaidimus. Maudydami vaiką pažaiskite su dušo galvute – pavaidinkite lietų, o gal net lietui lyjant apsirenkite neperšlampamus drabužius, apsiaukite guminius batus ir kartu išbėkite į kiemą pasitaškyti baloje. Svarbu parodyti, kad per lietų gali būti smagu.
 
Daugiau apie vaikų baimes galite paskaityti straipsnyje Vaiko baimės.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje