Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2013-07-04 Ar etiška pagyvenusias auklėtojas versti švenčių metu persirengti įvairiais personažais?
Ar etiška pagyvenusias auklėtojas versti švenčių metu persirengti įvairiais personažais? Žiauriai juokingai ir baisiai negražiai atrodo pagyvenusios auklėtojos su personažo kostiumais, o neretai apsirengusios kažkokiais skudurais. Įdomu, kas joms liepia taip apsijuokti, o gal pačios nori demonstruotis prieš tėvelių vaizdo kameras. Kiek turiu nufilmavus ir nufotografavus sūnų, visur kadre mūsų nabagė (vargšė) auklėtoja su skudurais. Labai nekoks vaizdelis... Gal turėtų tik vaikai vaidinti?
 
2013-07-04
 
Atsako psichologė Ramunė Želionienė
 
Visų pirma, verta išsiaiškinti, ar darželio auklėtojas kas nors verčia švenčių metu persirengti įvairiais personažais. Tikimybė tam yra labai maža.
 
Antra, visos šventės darželiuose yra skirtos tam, kad būtų smagu tiems, kas tose šventėse dalyvauja ir jas organizuoja, nes darželio šventės – tai ne parodomoji programa susirinkusiems vertintojams.
 
Ko gero, šventes organizuoja ir kuria pačios auklėtojos, todėl ir švenčių turiniui įtaką daro jos, o ne tėvai, kurie atlieka dažniausiai žiūrovų vaidmenį. Auklėtojos paprastai turi labai daug veiklos, todėl natūralu, kad laiko pasirūpinti kostiumais labai daug nėra. O gal nėra ir galimybių? O gal nėra ir fantazijos? Bet kuriuo atveju, jei nėra numatytų grožio kriterijų, tai Jūsų nuomonė gali skirtis su kito žiūrovo nuomone.
 
Jei norite, kad šventė būtų malonesnė ir Jums, prisiimkite atsakomybės dalį už jos organizavimą ir taip turėsite puikią progą kažką pakeisti, pavyzdžiui, labiau pasistengę galėsite suteikti daugiau estetikos visam procesui, gal net pasiūti kostiumą kartu su vaikais dalyvaujančiai auklėtojai. Akivaizdu, kad jei nedalyvavote šventės kūrimo procese, negalite reikšti pretenzijų dėl jos išorinės kokybės.
 
Yra dar viena galimybė: kai kitą kartą fotografuosite savo vaiką, pasistenkite, kad į tą patį kadrą nepatektų „nabagė auklėtoja su skudurais“. Arba galima būtų fotografijas daryti kokioje nors fotostudijoje, tada būtų įamžintas vaikas ir jo kostiumas, o ne tikroviška šventė.
 
Galime tik pasidžiaugti, kad yra auklėtojų, kurios kartu su vaikais veikia, vaidina, dainuoja, šoka, nes būtent tokių suaugusiųjų vaikams ir reikia. Ir tai, kas darželio šventės žiūrovui buvo „žiauriai negražu ir baisiai juokinga“, vaikui galėjo būti neužmirštama smagi akimirka, kai darželio auklėtoja dūko su visais vaikais ir buvo šalia. Tai tikrosios vaikystės vaizdas, kai bendroje veikloje pamirštamos pareigos, socialinis statusas, amžius. Juk taip dažnai patys artimiausi suaugusieji, paisydami įvairiausių pačių prisigalvotų „viršverčių“, taip ir lieka savo vaikų vaikystės stebėtojais.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje