Emokykla.lt
D.U.K.
2013-07-04 Ar nebūtų galima uždrausti vaikų gimtadienio „balius“ darželiuose?
Dukrai 5 metai. Grupės tėvai ir auklėtojos nusprendė, kad vaikai švęs savo gimtadienius grupėje. Prineša kalnus saldėsių, limonado ir valgo, geria dvi tris dienas. Mes stengiamės dukrytę auginti sveikai ir nenorime, kad ji ragautų tų vaišių, bet vaikui neįsakysi, kai aplink visi šlamščia. Ar nebūtų galima uždrausti tokius „balius“ darželiuose, juk švenčiame šventes namuose. Manau, kad daug tėvų taip mano, bet nedrįsta garsiai pasakyti.
 
2013-07-04
 
Atsako psichologė Ramunė Želionienė
 
Jūs esate labai rūpestinga mama. Greičiausia, kad grupėje Jums atiteko mamos iniciatorės vaidmuo. Yra sakoma: jei norime kažką pakeisti, patys turime tapti tuo pokyčiu, kurį norime matyti. Vasaros laikas – tai puikus laikas išbandyti naujoves. Pasiūlykite grupės auklėtojai ir tėvams susiburti lengvai diskusijai. Galite pasakyti savo nuomonę apie vaikų gimtadienių šventimo tradicijas, paklauskite, kaip  mano kiti, ir nutarkite, kas geriausia vaikams.
 
Nesitikėkite, kad senieji įpročiai labai lengvai pasikeis. Taip pat nenorėkite, kad visi kiti labai norės priimti sveiką gyvenimo būdą. Suaugusieji, kurie patys turi visokių žalingų įpročių, dažnai ironizuoja sąmoningesnius rūpestingus tėvus: „Neprisaugosi gi visą gyvenimą.“ Bet duoti vaikams mielų „nuodų“ vėliau yra geriau nei anksčiau.
 
Arba tiesiog suorganizuokite kokią šventę kitaip. Parodykite savo pavyzdžiu, kad galima mėgautis ir sveikais saldumynais.
 
Neverta atimti iš vaikų galimybės švęsti savo gimtadienius darželyje, nes tai gali būti ir smagu. O tai, kad tėvai eina lengviausiu keliu pirkdami limonadą ir bulvių traškučius ir taip užsitikrina sau ramybę – tai tik įpročiai. Pakvieskite vienam gimtadieniui specialistus, kurie numatys ir suorganizuos, kaip puikiai praleisti laiką su vaikais, šitaip parodysite, kad smagu gali būti ir be limonado.
 
Šeimos įtaka vaikui yra milžiniška. Ir jokie gimtadieniai vaikų darželyje nesugadins Jūsų indėlio į sveiką gyvenimo būdą. Vaikas ilgainiui išmoks būti kartu su bendraamžiais ir nedaryti to, ką daro kiti. Tačiau tai vaikui nebus pats lengviausias kelias, nes visi vaikai nori pritapti prie savo bendraamžių.
 
Tai nebus lengvas kelias ir Jums. Geriau yra ieškoti vaikui ir savo šeimai tinkamos bendraminčių aplinkos, tinkamos ugdymo įstaigos, kad nereikėtų laiko ir energijos švaistyti kovai su tuo,  kas šiaip jau yra akivaizdu. Stiprybės Jums ir drąsos eiti savo gyvenimo keliu. Ir atminkite: savo elgesiu Jūs darote įtaką visai aplinkai ir po tam tikro laiko bent 7 iš 10 žmonių Jūsų artimiausioje aplinkoje pradės daryti taip pat. Sėkmės.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje