Emokykla.lt
D.U.K.
2013-07-04 Vaikas darželyje po pietų miego nenori šukuotis. Kaip elgtis?
Dirbu auklėtoja vaikų darželyje. Prašau patarimo dėl vaikų plaukų šukavimo po pietų miego. Kad tai reikalinga ir naudinga, aš tikrai suvokiu. Kai kurios mamos teigia, kad to nereikia daryti, nes vaikas nenori. Kaip elgtis? Ačiū.
 
2013-07-04 
 
Atsako psichologė Ramunė Želionienė
 
Jūs esate labai rūpestinga auklėtoja. Turite laiko ne tik vaikų ugdymui, bet ir rūpinatės vaikais lyg savo. Juk taip natūralu po pietų miego vaikui sušukuoti plaukus, kad jis likusią dienos dalį tvarkingai atrodytų. Tačiau plaukai – tai intymi vaiko sritis ir prisilietimas prie galvos ir plaukų negali būti atliekamas vaikui priešinantis.
 
Bet koks elgesys su vaiku, kuris nėra gyvybiškai būtinas, turi būti malonus abiem pusėms, t. y. plaukų šukavimas po pietų miego, nors yra svarbus, bet nėra gyvybiškai būtinas, turi būti malonus ir Jums, ir Jūsų šukuojamiems vaikams. Stebėkite, kaip vaikai elgiasi ir jaučiasi, kai jūs šukuojate jiems plaukus. Vaikai, kurie turi glaudų ryšį su suaugusiuoju, leidžiasi šukuojami. Kiti vaikai nenori būti liečiami niekieno, išskyrus jiems labai artimus žmones. Ir tai nėra nei gerai, nei blogai.
 
Teisingiausią atsakymą Jums duoda vaikas: jei jis sutinka, kad Jūs jį šukuotumėte, šukuokite. Jei nesutinka, nešukuokite. Nuo Jūsų labai daug priklauso, nes šukavimas gali tapti Jūsų grupės popietiniu ritualu, ramiu procesu, gal net vienas kito šukavimu, nes nebūtinai Jūs turite šukuoti visiems vaikams galvas, vaikas vaikui taip pat gali šukuoti plaukus.
 
Ir be mamų pasakymų akivaizdu: jei vaikas kažko nenori daryti su Jumis, kas jam nėra gyvybiškai būtina, tai nedarykite. Vaiką prie tam tikros veiklos įpratinsite tik tuomet, kai vaikui ta veikla bus maloni, įdomi ir smagi.
 
Linkiu į vaikų auklėjimą ir ugdymą pažvelgti šiek tiek žaismingiau.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje