Emokykla.lt
D.U.K.
2013-02-11 Kaip atpratinti 2 metukų vaiką nakties ir dienos miego metu gerti skysčius?
Kaip atpratinti dukrą nakties ir dienos miego metu gerti skysčius? Dukrai 2 metai ir 3 mėnesiai. Nakties metu gali išgerti 0,5–1 ltr. skysčių. Tyrimai rodo, kad gliukozės kiekis kraujyje normalus. Miegodama dukra dažnai pabunda, prašo atsigerti ir vėl užmiega. Manome, kad tai tapo įpročiu – prabudus atsigerti. Mamos pienu buvo maitinama dieną ir naktį iki 1 metų ir 4 mėnesių. Labai sunkiai sekėsi primaitinti ir įsiūlyti kitų skysčių. Dukra geria tik atskiestas obuolių sultis, labai retai galime įsiūlyti vandens, arbatos, kompoto ir kt Apetitas neblogas.
 
2013-02-11
 
Atsako psichologė Ramunė Želionienė
 
Kadangi išgeriamų skysčių kiekis yra didžiulis, rekomenduoju dar kartą kreiptis į pediatrą ir atlikti visus tyrimus, pagal kurių rezultatus būtų galima išsiaiškinti, ar vaikas neserga cukriniu diabetu.
 
Ypač svarbu nurodyti, ką vaikas valgo: cukraus, druskos, prieskonių su druska vartojimas, maisto produktai su įvairiais maisto priedais ir pan. Surašykite smulkiai, ką vaikas per dieną suvalgo, darykite tai bent keletą dienų ir turėsite išsamią vaiko mitybos įpročių situaciją.
 
Taip pat labai svarbu nurodyti, ką vaikas geria. Jei obuolių sultys yra nenatūralios, su viena stikline sulčių vaikas kartu suvartoja maždaug keturis šaukštelius cukraus. Atkreipiu dėmesį, kad dvejų metų ir trijų mėnesių vaiko troškuliui numalšinti galima siūlyti tik vandens. Kai iš vaiko vartojamų skysčių raciono išbrauksite visus kitus gėrimus ir paliksite tik vandenį, atsiras galimybė sužinoti, kiek iš tiesų Jūsų vaikas nori numalšinti troškulį, o kiek jis nori išgerti skanių prisaldintų gėrimų.
 
Svarbu žinoti, kaip vaikas užmiega, kur jis miega, kas vyksta vaikui prabudus. Jei pirmus vaiko gyvenimo metus žindymas yra labiau išgyvenimo procesas, kai vaikas gauna jam reikalingų maistinių medžiagų, tai vėliau žindymas yra svarbus psichologinei vaiko darnai palaikyti. Vaikai prašo žįsti ne tada, kai nori valgyti, bet kai nori nusiraminti. Gali būti, kad būtent toks netipiškas vaiko nubudimas miegant jam suteikia nusiraminimo: suaugusysis atsiranda šalia, pabūna, kol vaikas pageria, per tą laiką vaikas ir nurimsta, tarsi pasitikrina, kad viskas vietoj, viskas gerai, galima toliau miegoti. Tačiau tai yra tik hipotezė, kurios negalime patvirtinti be konkrečios informacijos.
 
Norint konkrečiai atsakyti į Jūsų klausimą, reikia daugiau žinoti apie vaiką, jo dieną, jo savijautą budrumo būsenoje.
 
Jei nepavyks įveikti problemos, pasitarkite su šeimos gydytoju ir kreipkitės pagalbos į specialistus.
 
Naudingos nuorodos ir literatūra:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje