Emokykla.lt
D.U.K.
2012-02-27 Ką daryti, jei vaiko mama girtuokliauja bei draudžia vaikui matytis su buvusio vyro seneliais?
Esu vaiko teta. Vaiko mama buvo susituokusi su mano broliu. Jam mirus, motina draudžia vaikui susitikinėti su močiute, savo buvusio vyro, vaiko tėvo mama. Motina gyvena su trečiu sugyventiniu. Namuose dažnai girtuokliaujama. Vaikas labai myli močiutę, močiutė ji taip pat. Labai gaila vaiko , kad mama nori iš jo atimti mylimus zmones. Kaip  būtų galima sutvarkyti šį reikalą, kad vaikas nenukentėtų? Labai nesinori vaikelio tampyti po teismus, norėtųsi iviską išspręsti kuo švelniau. Yra begalė liudininkų, kurie gali patvirtinti, kad vaikas pas močiutę yra mylimas, noriai ten lankosi ir bendrauja.
 
Lietuvos Respublikos teisės aktai numato, kad vaiko tėvai turi sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su artimaisiais giminaičiais, t. y. vaiko broliais ar seserimis ir seneliais, jei tai neprieštarauja vaiko interesams.
 
Jeigu tėvai atsisako sudaryti sąlygas bendrauti vaikams su artimaisiais giminaičiais, savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrius (toliau – VTAS) gali įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas artimiesiems giminaičiams bendrauti su vaikais. VTAS gali atsisakyti įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su artimaisiais giminaičiais, jei toks bendravimas yra priešingas vaiko interesams.
 
Jei tėvai nevykdo VTAS įpareigojimo ar artimieji giminaičiai nesutinka su VTAS sprendimu, kuriuo atsisakoma įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas bendrauti su jų vaiku, artimieji giminaičiai gali kreiptis į teismą. Taigi, Jūsų aprašytu atveju, vaiko močiutė turėtų kreiptis į gyvenamosios vietos VTAS.
 
Taip pat šį skyrių būtų tikslinga informuoti ir apie motinos piktnaudžiavimą alkoholiu, kad būtų įvertinta, ar vaiko motina tinkamai užtikrina vaiko teises ir teisėtus interesus, bei, esant būtinybei, imtis priemonių vaiko interesams apsaugoti.
Informuojame, kad visais klausimais, susijusiais su vaiko teisių apsauga, jūs galite kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą.
 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje