Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Respublikinė „eTwinning“ konferencija „Pasakoje“: su kaupu išsipildę lūkesčiai

Respublikinė „eTwinning“ konferencija „Pasakoje“: su kaupu išsipildę lūkesčiai

2022-07-05
Susijusios temos: Edukacija
Respublikinė „eTwinning“ konferencija „Pasakoje“: su kaupu išsipildę lūkesčiai
Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“
mokytoja metodininkė Rasa Simonavičienė
 
Respublikinė „eTwinning“ konferencija „Pasakoje“: su kaupu išsipildę lūkesčiai
 
Šiuolaikinis mokymas ir mokymasis jau nebeįsivaizduojamas be bendravimo, bendradarbiavimo, kuris išsiplečia už įstaigos ribų ir persikelia į virtualias aplinkas. O projektai mums ir sudaro galimybes bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis patirtimi ir taip įsilieti į besimokančią Europos bendruomenę.
Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ „eTwinning“ projektinėje veikoje dalyvauja nuo 2011 metų. Yra posakis: „Kartą paragavęs, negali sustoti“. Štai taip mes ir nesustojame jau 10 metų. Didelės reikšmės turėjo tai, jog pirmąjį Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ įgyvendintą „eTwinning“ projektą „Aš esu...“ lydėjo sėkmė. Įgyvendinus projektą tapome Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla. Buvome pakviesti su vaikais dalyvauti mokinių stovykloje „Šok su „eTwinning“ Vilniuje. Dalyvavau programos „eTwinning“ baigiamojoje konferencijoje Lisabonoje, kur vyko Europos „eTwinning“ Apdovanojimų teikimo ceremonija. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose atvėrė unikalią galimybę parodyti vaikams, jog mūsų pasaulis gerokai platesnis nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žmonių migracija, skirtingų pasaulėžiūrų susidūrimas, komunikacijos įvairovė, globalizacija – tai ateities pasaulio kasdienybė, kuriai reikia ruoštis nuo mažens. Dalyvaudami projektuose turėjome progą susipažinti, suprasti kūrybiškumo bei inovacijų reikšmę mokyme ir mokymesi.
Įgyvendindami projektus mes smagiai praleidžiame laiką, laviname savo pojūčius, išgyvename pasisekimą, džiaugsmą, nesėkmę, pasitikėjimą savimi, mokomės ilgiau išlaikyti dėmesį, kaupiame patirtį, dalinamės savo šypsenomis, gera nuotaika, šilta draugyste. Projektų metų tobuliname vaikų sakytinės ir rašytinės lietuvių bei anglų kalbos įgūdžius. Stengiamės diegti vaikams supratimą, jog kompiuteris ir internetas gali būti ne tik žaidimų, bet ir žinių, kūrybos, bendravimo priemonė.
Įstaigos pedagogai, įgyvendindami „eTwinning“ projektus, mokosi dirbti komandoje, stengiasi padėti vieni kitiems. Už sėkmingai įgyvendintus projektus mokytojos Daiva Kasperiūnienė, Rasa Juknevičienė, Jolanta Karašauskienė, Rasa Simonavičienė įvertintos Nacionaliniais bei Europos kokybės ženkleliais. Labai džiaugiamės, kad mūsų gretos didėja – ir kiti įstaigos pedagogai dalyvauja „eTwinning“ mokymuose-seminaruose, jungiasi prie naujai startuojančių projektų. Stipri pedagogų, įgyvendinančių „eTwinning“ projektus, komanda ir lopšelio-darželio bendruomenė, aktyviai įsitraukianti į vykdomų projektų veiklas, pelnė lopšeliui-darželiui ne vieną ženklų apdovanojimą: „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla“ 2012, 2016, 2020, „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2021“, „Programos „eTwinning“ mokykla“ 2019–2020, 2020–2021.
Turėdami dešimties metų „eTwinning“ projektų įgyvendinimo patirtį, šių metų balandžio 28 dieną įstaigoje suorganizavome respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų konferenciją „eTwinning“ programa ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme: patirtis, galimybės, iššūkiai ir inovacijų taikymas“. „Pasakoje“ pirmą kartą po ilgos karantininės pertraukos organizuota konferencija vyko ne nuotolinių būdu – dalyvių šypsenos, puikios emocijos, apsikabinimai bylojo jog turiningai, prasmingai, įdomiai ir naudingai praleisime laiką. Konferencijos metu savo patirtimi ir praktiniais patarimais dalinosi Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus bei Kėdainių pedagogai.
Konferencijos dalyviai dalinosi patirtimi, pristatė savo įgyvendintus ar šiuo metų įgyvendinamus projektus. Kiekvienas pedagogo pristatytas projektas buvo unikalus savo turiniu ir forma - vieni projektai orientuoti į tarptautiškumo skatinimą, kitų tikslas ugdyti pilietiškumą ar kūrybiškumą. Buvo labai naudinga, įdomu klausytis įvairių patirčių – sėkmės istorijų. Mokytojos pristatė, kaip projektų įgyvendinimų metu siekia veiklas organizuoti kūrybiškai, adaptuoti pagal vaikų poreikius ir galimybes, kad jos būtų naudingos, skatintų ugdytinių pasitikėjimą savimi, drąsintų reikėti mintis, atskleistų kūrybines idėjas, leistų vaikams sužinoti daug naujo bei įdomaus. Konferencijoje pranešimus skaitė – šiuolaikinės Mokytojos iš pašaukimo: kūrybingos, išradingos, atviros, inovatyvios, kupinos idėjų! Išklausius tiek daug pranešimų kiekviena turėjome puikia galimybę pasisemti įkvėpimo naujiems darbams – būsimiems projektams.
Mokytojų, bei svečių, dalyvavusių konferencijoje, įspūdžiai ir nuoširdūs atsiliepimai atspindi su kaupu išsipildžiusius lūkesčius.
Danguolė Vaitmonienė, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, Kauno regiono „eTwinning“ ambasadorė:
Naudinga konferencijoje pasisakiusių pedagogų pasidalinta patirtis apie projektinėse veiklose įgyvendintas iniciatyvas.
 
Roberta Raudonienė, Laura Zdanavičienė, Alytaus lopšelis-darželis „Boružėlė“
Esam sužavėtos, kokie gražūs Kėdainiai ir turtingi savo puikia Kėdainių pedagogų bendruomene. Esate pavyzdys kitiems.
Sonata Jonauskienė, Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“
Jūsų įstaigos bendruomenė gali būti visiems mums kaip pavyzdys savo bendryste. Jūsų „eTwinning“ veiklų rezultatai labai puikiai atspindi jūsų komandos bendradarbiavimą. Tik tokioje komandoje, kaip jūsų, galimi aukšti pasiekimai profesiniame tobulėjime, vaikų pasiekimuose ir bendradarbiavimo sistemoje „vaikas-mokytojas-tėvai“.
Virginija Paužienė, Kauno mokykla-darželis „Šviesa“
Ačiū už nuostabų laiką kartu, bendradarbiavimą, už galimybę augti ir tobulėti nuostabioje komandoje. Bendradarbiavimas su Jumis man reiškia labai daug.
Laura Bajoriūnė, Mireta Visockienė, Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“
Tai buvo profesionalus renginys, kuriame pristatyti ne tik sėkmingi „eTwinning“ projektų pavyzdžiai, bet ir pedagogų patirtys kaip projektą padaryti kokybišką, kokias veiklas vykdyti, kaip bendradarbiauti su partneriais, kaip įtraukti vaikus, kad jie būtų pilnaverčiai projekto dalyviai.
Audronė Grigišienė, Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“
Konferencijos laukiau nuo pat pakvietimo joje dalyvauti, pirmiausia dėl to, kad esu labai pasiilgusi „gyvo“ bendravimo, be kaukių ir ne per ekraną. Antra, nes žinojau, kad čia susirinks labai motyvuoti, mylintys „eTwinning“ ir savo darbą mokytojai. Žinoma, nuostabu buvo sutikti, apkabinti seniai matytus sėkmingus ir energija trykštančius žmones, bei susipažinti su naujais.  Iš visų pasisėmiau idėjų, bei turėjau galimybę pasidalinti ir savo patirtimis, kurios, manau padės kolegoms įgyvendinant naujus projektus.
Irena Giedrienė, Daiva Turčinavičienė, Alytaus lopšelis-darželis „Girinukas“
Konferencija buvo labai įdomi ir naudinga. Džiugino partnerių pasiekimai, patirtys. Džiaugiamės, kad mes tai pat galėjome pasidalinti savo patirtimi, skaitėme pranešimą: „Koks projektas gali tapti sėkmingu?“. Susitikimas su kitais „eTwinning“ projektų vykdytojais – tai nuostabiai praleistas laikas, turtinga patirtis.
Asta Želionienė, Šiaulių lopšelis-darželis „Coliukė“
Džiaugiuosi galėdama pristatyti patį naujausią šiais mokslo metais vykdytą ilgalaikį tarptautinį „eTwinning“ projektą „Miško paslaptys“ (angl. „Forest’s secrets”),  pasidalinti sėkmingomis bendradarbiavimo idėjomis, naudotais IT įrankiais, asmeniniu indėliu, kuris garantavo nacionalinį įvertinimą (NKŽ) ir atsakyti į klausimą, kokių kriterijų reikia sėkmingam projektui. Konferencijos metu buvo naudinga išgirsti „eTwinning“ ambasadorių patarimų, mokytojų sėkmės istorijų, pasisemti idėjų, padiskutuoti, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduria kolegos, užmegzti naujas pažintis ir, svarbiausia, susitikti su „eTwinning“ projektų partneriais, pasidžiaugti sėkme ir pasisemti įkvėpimo naujiems projektams.
Miglė Stankevičiūtė, Kauno lopšelis-darželis „Šarkelė“
Buvo pasimatyta su nuostabiais  pedagogais, išklausyta puikių pranešimų. Iš konferencijos išvažiavau su žinių bagažu ir puikiomis emocijomis.
Irina Magomedova, Kauno lopšelis-darželis „Girstutis“
Pranešimai informatyvūs, motyvuojantys dirbti. Nauja patirtis, nauji žmonės – visa tai kelia motyvaciją.
Sandra Kondrotienė, Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos „Ąžuoliuko“ skyrius
Konferencija suteikė teigiamos energijos naujiems darbams. Papildžiau savo žinių bagažą ir pati turėjau galimybę pasidalinti savąja patirtimi.
Visos bendruomenės vardu konferencijos organizatoriai už dalyvavimą konferencijoje dėkoja Kėdainių rajono savivaldybės merui Valentinui Tamuliui, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjai Vilmai Dobrovolskienei ir vyriausiajai specialistei Rasai Petrėtienei. Tariame nuoširdų ačiū konferencijos dalyviams už pasidalinimą patirtimi, gerą nuotaiką, šypsenas, emocijas, žinias...
Patirtys, įgyvendintų „eTwinning“ projektų sėkmės istorijos buvo vertingos, įkvepiančios ir leido suprasti kiek toli esame pažengę ir kaip nedvejodami einame į priekį, siekdami numatytų tikslų.