Emokykla.lt

Tarptautinio edukacijos konkurso StarT finale Suomijoje – komanda iš Lietuvos

2017-05-15
Tarptautinio edukacijos konkurso StarT finale Suomijoje – komanda iš Lietuvos
Miglė RIMEIKĖ
VšĮ „Šiaurės licėjus“
 
Šių metų gegužės 23 d. Helsinkio universitete bus išdalinti pirmieji StarT apdovanojimai švietimo įstaigų komandoms iš viso pasaulio. Tarp dešimties geriausių projektų – lietuviškas projektas „Į pagalbą žemei“, įgyvendintas „Šiaurės licėjaus“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Jolantos Žilionytės.
 
StarT prjekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą mokyklose bei tarpdalykinę integraciją tarp matematikos, technologijų ir gamtos mokslų, siekiant įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje ir taip mokytis spręsti kylančias problemas bei išūkius.
 
„StarT įkvėpė vaikus ir jaunimą visame pasaulyje – sulaukėme virš 800 projektų iš 36 pasaulio šalių. Džiaugiamės, jog visi projektai buvo itin aukštos kokybės, labai prasmingi.“ – komentuoja StarT projekto pirmininkė, LUMA centro profesorė Maija Aksela.
 
„Džiaugiamės, jog komisija mūsų mokinių projektą išrinko tarp dešimties geriausių. Tai puikus rodiklis, padedantis dar kartą įsitikinti, jog tai ką darome – prasminga ir efektyvu. Patirtinis bei integruotas ugdymas „Šiaurės licėjuje“ ne tik užtikrina nuolatinį vaikų susidomėjimą mokslu bei aukštą motyvaciją, bet ir padeda pasiekti puikių rezultatų – mokiniai lengvai įsimena naują informaciją, ją pritaiko praktikoje,“ – pasakoja „Šiaurės licėjaus“ mokytoja Jolanta Žilionytė.
 
Galutiniai rezultatai ir nugalėjusios komandos bus apdovanotos gegužės 23 dieną Helsinkio universitete. Greta komisijos įvertintų taip pat bus apdovanoti ir daugiausia publikos balsų sulaukę projektai. Už Lietuvos projektą galite balsuoti čia, paspausdami „patinka“ prie vaizdo siužeto.
 
Tarp dešimties geriausių projektų taip pat yra komandų iš Suomijos, Tailando, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Vengrijos, Graikijos, Indonezijos bei Turkijos pateikti projektai.
 
Vaizdo siužetus peržiūrėti ir balsuoti galima čia.