Emokykla.lt

Šeimos ir tautų dienos Visagino lošelyje-darželyje „Auksinis gaidelis“

2014-05-29
Šeimos ir tautų dienos Visagino lošelyje-darželyje „Auksinis gaidelis“
Natalja SOLOVJOVA, auklėtoja
Visagino lopšelis-darželis „Auksinis gaidelis“
Šeimos diena dar labiau suartino lopšelio-darželio bendruomenę draugiškumu, atvirumu, nuoširdumu ir suteikė džiugių emocijų tiek mažiesiems, tiek suaugusiesiems, leido pajusti etninį, kultūrinį ir pilietinį tapatumą ir paskatino susitelkti tolesniam tarpusavio bendradarbiavimui. 
2014-ieji Lietuvoje paskelbti Šeimos metais. Šeima – didžiausias visuomenės turtas. Šiame žodyje telpa gėris, meilė, nuoširdumas, palaikymas ir draugystė. Tauta – istoriškai susiformavusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą kilmę, bendrą kalbą, istoriją, papročius. Bendruomeniški žmonės ir šeima yra valstybės išlikimo garantas. Visagino mieste draugiškai sutaria daugiau nei 40 tautybių žmonių. Daugiatautė kultūra yra mūsų miesto savitumas ir išskirtinumas. Saugomi ir puoselėjami papročiai, tradicijos, kuriantys savitą miesto įvaizdį ir telkiantys bendruomenę.
 
Visagino lopšelyje-darželyje  „Auksinis gaidelis“ ugdymo procesas organizuojamas rusų kalba, o bendruomenę sudaro dvylikos tautybių ugdytiniai. Daugiatautėje šeimoje yra  rusų, lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų, totorių, žydai, armėnų, vokiečių, latvių, čiuvašų, tajų tautų atstovai. Ikimokyklinę įstaigą lankantys vaikai ir jų šeimos nuolat raginami tiek namuose, tiek darželyje puoselėti ir nepamiršti savo tautos kultūros vertybių, papročių ir tradicijų.
 
Mintis surengti Tautų šventę direktorei Laimai Šamatavienei kilo dar prieš devynerius metus, kai ji tapo šios įstaigos vadove. Gegužės 12–16 d. Visagino lopšelyje-darželyje  „Auksinis gaidelis“ vyko bendruomenės Šeimos ir tautų dienos.Visą savaitę lopšelio-darželio renginiuose aktyviai dalyvavo vaikai ir jų šeimos nariai, darbuotojai: skaitė vaikams pasakas, vaidino, kartu žaidė, lipdė, piešė.
 
Paskutinę šventinės savaitės dieną vyko įvairių tautų popietė, kurioje dalyvavo visa bendruomenė. Dalyviai buvo apsirengę tautiniais  kostiumais. Rusų jausmingas dainas ir šokius keitė lietuvių pasakos, greitakalbės ir rateliai; po totorių tautos instrumentinės muzikos ir šokio pasirodymus surengė ukrainiečiai, baltarusiai ir latviai. Visa salė linksmai dainavo ir šmaikščiai inscenizavo tautų dainas, pasisakymus, skambėjo eilėraščiai įvairių tautų kalbomis. Salėje vyravo šilta ir geranoriška atmosfera. 
Daugiatautėje šventėje  buvo ragaujami įvairių tautų patiekalai: rusai patiekė koldūnus su mėsa, virtinius, blynus; lietuviai – vėdarus ir šakotį; baltarusiai – bulvių plokštainį ir medaus pyragą, ukrainiečiai – koldūnus su varške, lenkai – bigusą, totoriai – čeburekus, armėnai – paplotėlius su įvairiais įdarais, ukrainiečiai – koldūnus su uogomis ir riaženka; latviai – pyragaičius su kiauliena ir rabarbarų pyragą. Buvo ne tik gardu, bet labai smagu dėl to, kad mes, nors tokie skirtingi, esame visi kartu  ir mums šalia būti gera.
 
Šeimos diena dar labiau suartino lopšelio-darželio bendruomenę draugiškumu, atvirumu, nuoširdumu ir suteikė džiugių emocijų tiek mažiesiems, tiek suaugusiesiems, leido pajusti etninį, kultūrinį ir pilietinį tapatumą ir paskatino susitelkti tolesniam tarpusavio bendradarbiavimui. 
 
Ši smagi šventė baigėsi, tačiau tikimės, kad jų bus dar ne viena, nes vienas svarbiausių lopšelio-darželio tikslų – ugdyti mažuosius tautine dvasia, sekti geru pavyzdžiu. Įvairūs renginiai suteikia vaikams džiaugsmo, gerina įstaigos įvaizdį ir populiarina jos pedagogų darbą, stiprina vaikų, pedagogų ir tėvų santykius, ugdo vaikus nuoširdumo, dorumo, gerumo dvasia. Tikimės, kad tokia šventė taps mūsų įstaigoje tradicine. Juk taip svarbu jausti save didelės, glaudžios šeimos dalimi ir būti jai naudingam. Renginio organizacinė komanda dėkoja visiems, kurie padėjo šį renginį padaryti įsimintiną ir turiningą.