Tėvai tikrai žino, kad jiems gimė mergaitė arba berniukas. Kūdikiai apie savo lytį nė nenutuokia. Vaikai tai suvokia pamažu, atlikdami svarbius eksperimentus, kurie iš vaikiško, iš esmės juslinio seksualumo nuveda juos į aktyvų paauglystės seksualumą.
 
Pirmoji šypsena, kūdikio maitinimas, švaros mokymas, Edipo periodo, latentinės fazės išgyvenimas, brendimas, pirmieji lytiniai santykiai… Šioje knygoje Marcel Rufo supažindina su svarbiausiais jaudinančios kelionės etapais ir atradimais, nepamiršdamas to, kas gali trukdyti formuotis vaiko lytinei tapatybei: priekabiavimo, prievartos, ligos arba negalios. Autorius pateikia atsakymus į labai praktiškus klausimus, kylančius tėvams: ar normalu, kad vaikas masturbuojasi? Ar reikia jam tai drausti? Ar galima maudytis vonioje kartu su vaiku? Ar verta nerimauti, jei jis atsisako sėstis ant puoduko? Kokių pasekmių gali sukelti pornografinio filmo žiūrėjimas?
 
Šios knygos stiprybė – konkretūs kasdieninės praktikos pavyzdžiai, aiškumas, dogmatiškumo atsisakymas ir neabejotinai originalus mąstymas. Pasak autoriaus, seksualumas yra paslaptis ir ja turi likti, todėl knyga tampa ginamąja kalba padorumui ir kiekvieno privatumui, kurį privalu gerbti.
 
Profesorius Marcel Rufo dirba vaikų psichiatru Šv. Margaritos ligoninėje Marselyje. Jis laikomas vienu geriausių vaikystės ir paauglystės specialistų Prancūzijoje.