Pasitaiko, kad ir vaikams viskas nusibosta. Taip nutiko ir avinėliui Jakobui. O kai viskas nusibosta, būtina kažką pakeisti. Jakobas drąsiai užšuoliavo ant Šatrijos kalno kepurės ir nusprendė pakeisti savo gyvenimą. Trauktis nėra kur. Tik pirmyn. Visai nepastebimai namučiai lieka kažkur užnugary, šalia – krūva naujų draugų (debesėlis Grigas, žiogas Motiejus, niūfaundlendas Jupis-Ramzis...) ir viliojanti žemuogių pieva. Bet avinėlis Jakobas dar per mažas labai dideliems nuotykiams, po kelių džiaugsmingų akimirkų jis pasiilgsta namų...
 
Naujoji Onos Jautakės knygelė „Avinėlis Jakobas“ pasakoja apie avinėlio Jakobo sugrįžimą namo. Ir apie Kanados paiešką. Apie tai, kuo retos veislės šunims kenkia nuolatinis gulinėjimas ant minkštos sofutės ir spoksojimas į televizorių. Apie tikrą ir netikrą draugystę (juk tikri draugai išaiškėja tik ilgose kelionėse). Apie neplėšrų vilką ir plėšrų varną. Apie avinėlį, kuris padeda debesiui lyti. Bet visko neišvardysi.
 
Pasakos įvykius autorė nukelia į gimtąją Žemaitiją: nuo Šatrijos – tolyn, Jupio nosies tiesumu... Kiekvienas skyrius žada naujus nuotykius ir netikėtus susidūrimus.
 
Liaudies pasakose herojai palieka namus, išeina į platųjį pasaulį laimės ieškoti ir grįžta jau pasikeitę – suaugę, turtingi ir galingi (kartais ir su žmonomis). Avinėlis Jakobas į namus sugrįžta irgi pasikeitęs – supratęs, kad „būti namie, džiaugtis vasara, – štai kur tikras nuotykis!“, ir ūgtelėjęs – vieno nuotykio metu jam netikėtai išdygsta ragučiai. Taigi tai pasaka ir apie vaiko brendimą, juk mus užaugina ne laikas, o išbandymai.
 
Smagus tekstas, linksmi dialogai, kurių mielai klausys dar nemokantys skaityti ir lengvai skaitys mokinukai. Puikios Sigutės Ach iliustracijos ryškiomis, taškuotomis ir svajingomis nuotaikomis papildo tekstą, kiekvienam veikėjui suteikia savitą charakterį ir užsimena apie tai, ką knygutės autorė nutylėjo. Tad pasakaitę mielai skaitys ir vaikai, ir tėveliai.