Atsiųsti knygą (pdf 1,50 MB)
Mažyliai noriai domisi aplinkiniu pasauliu, mokosi tyrinėdami, aktyviai veikdami. Suaugusiųjų (auklėtojų, priešmokyklinio ugdymo pedagogų, tėvų, senelių ir visų ankstyvojoje vaikystėje esančių šalia vaiko) tikslas – padėti kiekvienam vaikui optimaliai, tiek, kiek jis gali, augti.
 
Vaikai geriausiai mokosi tada, kai žaidžia. Tačiau, kad žaisdami vaikai galėtų įgyti jiems tinkamiausių gebėjimų, labai svarbu išmanyti, kas kiekviename amžiaus tarpsnyje yra aktualu, t. y. kokie vaiko raidos elementai tam tikru metu vystosi labiausiai. Svarbu, kad žaidimai ugdytų vaiko gebėjimus, t. y. turėtų ugdomąją prasmę, todėl pasiūlydami vaikams žaidimus ar kitas veiklas, kartu žaisdami su jais, rinkite tas, kurios yra ne tik įdomios, smagios vaikui, bet ir padeda ugdyti vienus ar kitus jo gebėjimus.
 
Informacinės technologijos, jų panaudojimas ugdymo procese, sudaro daug naujų galimybių dalintis ir mokytis vieniems iš kitų. Viena galimų formų – praktinių veiklų filmavimas ir pristatymas vaikams, kolegoms, tėveliams ir visiems, kuriems rūpi kokybiškas laikas su mažaisiais. Su tokių laidų / vaizdo iliustracijų pavyzdžiais, kuriuos parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius kartu su Vilniaus technologijų ir verslo kolegija galite susipažinti čia.
 
Rekomendacijos video iliustracijoms kurti