Atsiųsti knygą (pdf 1,50 MB)
Problemų sprendimu, tyrinėjimais, eksperimentais grįstą STEAM* ugdymą padės organizuoti Pykšt ir Pokšt eksperimentų knygos!
 
„PYKŠT ir POKŠT eksperimentai“ kviečia visus ikimokyklinio amžiaus vaikus pasinerti į nuostabų, kupiną netikėtų atradimų pasaulį, tyrinėti, eksperimentuoti artimiausioje aplinkoje: darželyje, lauke, namie.
 
Knygoje siūloma atlikti 16 eksperimentų su spalvomis, vandeniu, ledu. Nuosekliai, vaikams suprantamai nurodoma, kokių priemonių reikės kiekvienam eksperimentui, paaiškinama jo eiga.
 
Lengvai išplėšiamuose PYKŠT ir POKŠT darbo lapuose vaikai ne tik žymi eksperimento eigą, rezultatus, bet ir prognozuoja jo baigtį. Be to, juose vaikai įsivertina, kaip eksperimentas pavyko, ar jo rezultatai sutapo su prognoze. Tokia veikla ikimokyklinio amžiaus vaikus dar labiau įtraukia į bandymų ir tyrinėjimų pasaulį.
 
Atlikdami bandymus su spalvomis, vandeniu, ledu, tyrinėdami gamtą ikimokyklinio amžiaus vaikai ugdosi kritinio mąstymo, problemų sprendimo, kūrybiškumo, gebėjimo susikaupti įgūdžius.
 
O atlikdami trumpalaikius ir keletą dienų trunkančius eksperimentus, savarankiškai pildydami darbo lapus priešmokyklinukai mokysis samprotauti, diskutuoti, daryti prielaidas, jas patvirtinti arba paneigti, ugdysis probleminio mąstymo įgūdžius, kaups asmeninę patirtį.
 
Daugiau informacijos rasite adresu: http://www.sviesa.lt/leidiniai/pyk-t-pok-t-eksperimentai-ikimokyklinukams5
 
Džiugių akimirkų su PYKŠT IR POKŠT!
 
* STEAM – gamtos mokslai (angl. Science), technologijos (angl. Technology), inžinerija (angl. Engineering), menas (angl. Art) ir matematika (angl. Mathematics).