Seniai žinoma, kad kasdien reikia bent jau 15 minučių praleisti su vaiku. Svarbu, kad bendravimas su vaiku būtų tiesioginis: ne užsiimant namų ruoša, o šimtu procentų susikoncentruojant į vaiką. Siūloma kartu žaisti, piešti ar skaityti pasakas. Penkiolika minučių nėra tiek jau daug, jei už tai galima gauti tokių pridėtinių verčių. kaip santarvė šeimoje, drausmingi ir kūrybingi vaikai.
 
Ar patikėsite, jei pasakysime, kad matematika gali būti linksma? Jei tai gali tapti nauju vakaro žaidimu? Vis dar ne? Įrodysime.
 
Viskas prasidėjo nuo mažos radijo laidos „Labas, matematika“. Joje vaikams paprastai ir vaikiškai buvo kalbama apie matematiką, joje gyvenančius stebuklus ir kasdienybę. „Mokykimės skaičiuoti šiltus apsikabinimus. Griebkime vienas kitą į glėbį ir šiltai suspauskime tris kartus: vienas, du, trys!“ – radijo bangomis  apie artumo svarbą šeimoje kalbėjo „Labas, matematika“ kūrėjos. Ar tai matematika? Taip. Ar tai sudėtinga ir nuobodu? Tikrai ne. Tokiais originaliais būdais imta skleisti kitokio mokymosi idėja.
 
Neilgai trukus ta pati radijo laidos komanda pradėjo veiklą socialinio tinklo Facebook erdvėje. Įdomios ir naudingos užduotys, patarimai kaip padėti vaikams suprasti matematiką, kaip ugdyti jų kūrybiškumą ir nuovokumą – viskas viename ir koncentruotai. Idėja matematikos mokymąsi paversti žaidimu neliko nepastebėta socialinių tinklų vartotojų. Sparčiai auganti bendruomenė, privertė pasitempti ir apgalvoti projekto strategiją. 
 
Štai čia atsirado aiški užduotis kūrėjams – sukurti lietuviškos edukacinės medžiagos bazę. Problema konkreti ir nenuginčijama – smagios ir kartu naudingos mokomosios medžiagos lietuvių kalba labai trūksta. Kanalas Youtube gausu angliškų dainelių, mokančių pažinti raides, skaičius, spalvas ar formas. Lietuviškoms tokio tipo dainelėms suskaičiuoti užtektų vienos rankos pirštų.  Būtent čia ir sutelkiamos visos „Labas, matematika“ pajėgos.
 
Kūrėjų komanda startavo su nemokamu praktinio pobūdžio internetiniu leidiniu, kuriame gausu autentiškų matematinių užduočių ikimokyklinio ir kiek vyresnio amžiaus vaikams. Užduotis galima atsispausdinti ir spręsti kartu su vaikais, aptarti veikėjų istorijas, bendrauti ir pažinti. Taip pat leidinyje netrūksta straipsnių tėvams. Tikimasi, kad leidinys taps ne tik mokomąja žaidybine priemone, bet ir savirealizacijos vieta jauniesiems grafikos dizaineriams, matematikams ir žurnalistams.  Kitaip tariant, prasmingas mokymasis vaikystėje prasideda ne nuo „protingo“ žaislo įsigijimu, bet nuo laiko kartu, bendravimo ir tokio paprasto dalyko kaip trys nuoširdūs apsikabinimai kasdien.  
 
Leidinį „Matematikas“ rasite čia:  https://issuu.com/labasmatematika
 
Daugiau apie projektą:
El. paštas: labasmatematika@gmail.com