1. Eksperimentas „Oro plėtimasis ir susitraukimas“
 
Jums reikės: 
stiklinio butelio siauru kakleliu; 
baliono; 
dviejų vonelių su vandeniu (karštu ir šaltu). 
 
Eiga
Paimti stiklinį butelį ir užmauti ant butelio kaklelio balioną. Pastatyti butelį su balionu į vonelę su karštu vandeniu (balionas išsipučia). Perkelti butelį į vonelę su šaltu vandeniu (balionas subliūkšta).
 
Kas atsitinka?
Kai butelis pastatomas į vonelę su karštu vandeniu, balionas išsipučia. Taip įvyksta todėl, kad dėl karščio oro molekulės juda tolyn viena nuo kitos. Oras butelio viduje išsiplečia ir jam reikia daugiau vietos. Taigi, jis plečiasi į baliono vidų ir jį išpučia. Kai butelis pastatomas į šaltą vandenį, molekulės traukiasi viena prie kitos. Orui butelyje užtenka vietos, todėl balionas subliūkšta. Dėl tokio oro plėtimosi ir susitraukimo balionas pats pučiasi  arba bliūkšta.
 
2. Eksperimentas „Lietus maišelyje“
 
Jums reikės:
polietileninio užspaudžiamo maišelio;
vandeniui atsparių markerių;
puodelio vandens;
mėlynų maistinių dažų.
 
Eiga
Ant polietileninio maišelio vaikų paprašyti nupiešti saulę ir debesis, jūros bangas (užspaudimas viršuje – prie „debesų“). Vandenį indelyje maistiniais dažais nudažome mėlyna spalva. Mėlyną vandenį supilame į maišelius (vanduo turi apsemti nupieštas bangas) ir sandariai užspaudžiame. Maišelius su „jūra“ pakabiname ant lango saulėtoje vietoje. Stebime, kas vyksta (eksperimentas trunka kelias dienas).
 
Kas atsitinka?
Kai saulė pašildo maišelyje vandenį, vanduo garuoja ir kyla į viršų. Susidaro tarsi maži debesys. Atšalus orui visi lašeliai vėl sugrįžta į ,,jūrą“. Taip sukuriamas vandens ciklas. Vaikai sužino vandens garavimo ir garų virtimo vandeniu paslaptis.
 
 
3. Eksperimentas „Spalvoti muilo burbulai“
 
Jums reikės:
stiklinaičių;
drungno vandens;
guašo;
ekologiško skysto muilo. 
 
Eiga:
Skystą muilą sumaišyti su drungnu vandeniu santykiu 1:1. Įmaišyti skirtingų spalvų guašo (burbulų spalvos bus ryškesnės, jei daugiau įpilsite guašo). Viską gerai išmaišyti iki kol gerai suputos. Sustatyti skirtingų spalvų mišinius ratu.Pūsti muilo burbulus pro šiaudelį, kol burbulai ims kilti virš stiklinės ir leisis ant stalo, taip susijungdami su kitos spalvos burbulais iš kitos stiklinaitės.
 
Kas atsitinka?
Kadangi burbulas prisipildo šilto oro iš mūsų plaučių, kuris yra lengvesnis už aplinkos kambario orą, tai išpūstas burbulas tuojau kyla į viršų. Mišinyje susidaro trys sluoksniai – skysto muilo, guašo ir vandens, todėl burbulai tampa sunkesni ir nesusprogsta iškilę į paviršių. Be to – skystas muilas turi ypatybę vienu metu plėstis į visas puses. Dėl to burbulai nesprogsta, o tarsi „keliauja“ iš stiklinės. Susijungus kelių spalvų burbulams, jie susilieja ir sudaro kitą atspalvį.
 
4. Eksperimentas Slaptas raštas
 
Jums reikės:
indo;
balto popieriaus;
pieno;
žvakės;
degtukų.
 
Eiga:
Piene sudrėkiname vieną pusę  popieriaus lapo. Lapą išdžioviname (galima padėti ant palangės ar ant radiatoriaus). Užsidegame žvakę.  Lapą, piene išmirkyta puse, „vedžiojame“ virš žvakės liepsnos. Lape atsiranda įvairūs ornamentai – slaptas raštas.
 
Kas atsitinka?
Pienas yra labiau degus negu popierius, todėl žvakės liepsna pirmiausia išdegina piene išmirkytą plotą neuždegdama paties lapo. Eksperimentą atlieka pedagogas. Vaikai stebi.
 
5. Eksperimentas Stebuklingi  burbulai
 
Jums reikės:
stikinio indo;
vandens;
maistinių dažų (gali būti ir guašas);
aliejaus;
kristalinės druskos.
 
Eiga:
Vandenį nuspalviname. Po to į spalvotą vandenį įpilame aliejaus. Aliejus lieka virš vandens, nes vanduo sunkesnis. Tada  beriame druską. Iš stiklinio indo į paviršių pradeda kilti burbulai.
 
Kas atsitinka?
Grimzdama į vandenį  druska „nusineša“ dalį aliejaus į dugną.Druska tirpsta ir „paleidžia“ aliejų. Būdami lengvesni už vandenį, aliejaus lašai kyla į viršų taip suformuodami spalvotus burbulus.
 
6. Eksperimentas „Išimk monetą nesušlapęs rankų“
 
Jums reikės:
laikraščio;
stiklainio,
lėkštės;
degtukų;
monetos.
 
Eiga:
Įpilkite į lėkštę vandens. Į lėkštės kraštą įdėkite monetą. Į lėkštės vidurį įstatykite dugnu į viršų apverstą stiklainį. Paprašykite vaikų išimti monetą iš lėkštės  nesušlapus rankų. Leiskite jiems bandyti. Kai visi bandymai pasirodys nesėkmingi, atlikite eksperimentą. Uždekite laikraščio skiautę ir sukiškite į stiklainį, kurį tuoj pat apverstą statykite į lėkštę su vandeniu. Susidaręs vakuumas vandenį susiurbia į stiklainio vidų ir monetą galite paimti nesušlapę pirštų.
 
Kas vyksta?
Dėl išdegusio deguonies stiklainyje susidaro vakuumas, kuris dėka savo fizikinių savybių susiurbia vandenį į stiklainį. Lėkštė išsausėja ir monetą galima paimti nesušlapus pirštų. Paaiškinkite vaikams, kad vakuumas – erdvės dalis, kurioje nėra  oro. Taip pat papasakokite, kad vakuumas puikiausiai apsaugo įvarius produktus nuo aplinkos veiksnių, galinčių padaryti neigiamą įtaką ir pakenkti jų kvapui ar skoniui. Susidaręs vakuumas panaudojamas lempų gamybai, dekoratyvinėms dangoms gaminti.
 
7. Eksperimentas „Piešimas vašku ant vandens“
 
Jums reikės:
žvakės;
indo su šaltu vandeniu;
degtukų.
 
Eiga:
Uždekite žvakę ir varvinkite karštą vašką į šaltą vandenį, stengdamiesi išgauti įvairias  formas. Karštas vaškas šaltame vandenyje stingsta, sudarydamas įvairias formas. Išgautas originalias figūras galite panaudoti kuriant paveikslus pasirinkta tema. Pvz. pasiūlykite vaikams priklijuoti vašką ant pagrindo, o detales pripiešti.
 
Kas vyksta?
Paaiškinkite vaikams, kad kiekviena kūno būsena priklauso nuo tam tikros temperatūros. Vaškas prie aukštos temperatūros tampa skystu, o jai nukritus – sukietėja. Paaiškinkite vaikams, kad šis būdas naudojamas pramonėje gaminant įvairius stiklo, plastiko ir metalo gaminius. Taip pat konditerijoje – gaminant saldainius, ledus.
 
8. Eksperimentas „Beorė erdvė stiklainyje“
 
Jums reikės?
žvakės;
stiklainio;
degtukų. 
 
Eiga:
Uždekite žvakę. Ant jos užvožkite stiklainį. Kartu su vaikais stebėkite, kaip žvakė užgęsta pati savaime, neužpučiama. Galite naudoti kelis skirtingo dydžio stiklainius. Stebėkite, kuriame stiklainyje žvakė degs ilgiausiai.
 
Kas vyksta?
Kad degtų ugnis, yra reikalingas deguonis. Deguonis yra dujos, dalyvaujančios oksidacijos procese. Šios dujos yra beskonės, bekvapės ir bespalvės. Tai viena iš priežasčių kodėl šis cheminis elementas laikomas labiausiai paplitusiu Žemėje.  Degimo procesai prisotintoje deguonimi atmosferoje vyksta daug greičiau negu paprastoje oro atmosferoje. Ši savybė daro deguonį nepakeičiamu daugybėje pramonės gamybos procesų. Su vaikais galima pakalbėti apie deguonies reikšmę žemėje. Papasakokite vaikams apie garsų posakį „būtinas kaip oras“, kurį paprastai naudojame kuomet kažkas yra gyvybiškai svarbu ar būtina. Taip pat pakalbėkite apie nedidelio gaisro užgesinimą sunkiu audeklu. Nelikus deguonies – ugnis išblės.
 
9. Eksperimentas Vulkano išsiveržimas“
 
Jums reikės:
laikraščių masės;
plastikinio butelio;
acto;
sodos ( 1valg.šaukštas);
miltų (2valg.šaukštai);
maistinių dažų (geltonos, raudonos arba oranžinės spalvos).
 
Eiga:
Iš laikraščių masės padaryti „vulkano kraterio formą“.  Į jo vidurį įstatyti plastikinį butelį. Į butelį pilame actą (maždaug iki pusės butelio).Tada žiupsnelį maistinių dažų suberiame į miltus, juos išmaišome ir supilame į butelį. Galiausiai supilame sodą ir laukiame „išsiveržimo“.
 
Kas vyksta?
Sumaišius sodą su actu vyksta cheminė reakcija, kurios metu susidaro putos. Jos pakankamai stipria srove išteka iš butelio. Kadangi buvo suberti maistiniai dažai, srovė veržiasi spalvota, panaši į lavą. Su vaikais galima kalbėtis apie kalnus, ugnikalnius.
 
10. Eksperimentas su pupelėmis
 
Jums reikės:
dviejų saujų pupelių;
dviejų stiklinių;
vandens. 
 
Eiga:
Į dvi stiklines suberiame po lygiai pupelių. Į vieną stiklinę įpilame vandens, kad vos apsemtų pupeles. Kitą paliekame tik su sausomis pupelėmis. Pastatome stiklines kambaryje ant palangės kelioms dienoms. Stebime, kas vyksta.
 
Kas vyksta?
Stiklinėje su vandeniu pupelės išbrinksta, pradeda atsirasti daigeliai. Vandens sumažėja arba jo visai nebelieka. Sausojoje stiklinėje pupelės nepasikeičia. Taip vyksta dėl to, kad vanduo „pažadina“ pupelių galią augti. Visiems augalams augimui reikalingas vanduo. Tos pupelės, kurios buvo užpiltos vandeniu, jį sugėrė ir pradėjo augti. Sausosios pupelės augti nepradėjo, nes nebuvo vandens, pažadinančio jų gyvybines galias.
 
11. Eksperimentas „Augalai šviesoje ir šešėlyje“
 
Jums reikės:
dviejų saujų pupelių;
dviejų stiklinių;
vandens. 
 
Eiga:
Į dvi stiklines suberiame po lygiai pupelių. Į vieną stiklinę įpilame vandens, kad vos apsemtų pupeles. Kitą paliekame tik su sausomis pupelėmis. Pastatome stiklines kambaryje ant palangės kelioms dienoms. Stebime, kas vyksta. Po kelių dienų stiklinėje su vandeniu pupelės išbrinksta, pradeda „kaltis“ daigeliai. Vandens sumažėja arba jo visai nebelieka. Sausojoje stiklinėje pupelės nepasikeičia.
 
Kas vyksta?
Taip vyksta dėl to, kad vanduo „pažadina“ pupelių galią augti. Visiems augalams augimui reikalingas vanduo. Tos pupelės, kurios buvo užpiltos vandeniu, jį sugėrė ir pradėjo augti. Sausosios pupelės augti nepradėjo, nes nebuvo vandens, pažadinančio jų gyvybines galias.
 
12.  Eksperimentas „Žvakė – sūpuoklės“
 
Jums reikės:
žvakės;
metalinio indo;
virbalo;
degtukų. 
 
Eiga:
Žvakę perveriame virbalu skersai (taip, kad ji laisvai pakibtų virš metalinio indo). Uždegame abu žvakės galus. Žvakei įsidegus, ji pradeda savaime svyruoti.
 
Kas vyksta?
Taip vyksta dėl to, kad ugnis iš pradžių nudegina nusvertąjį žvakės galą, kurs palengvėjęs pakyla ir deganti dagtis pradeda stipriau tirpdyti kitą žvakės galą.  Taip sukuriamos žvakės sūpuoklės.
 
13. Eksperimentas „Išnykęs kiaušinio lukštas“
 
Jums reikės:
kiaušinio;
stiklinio indo;
12 proc. acto arba acto rūgšties.
 
Eiga:
Į stiklainį įdedame kiaušinį. Kiaušinis gali būti virtas arba žalias – tai nesvarbu. Užpilame acto rūgštimi (jei užpilsime 12 proc. actu – rezultatų teks palaukti ilgiau). Padedame stiklainį matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje ir laukiame. Laukti gali tekti kelias dienas, bet vis neužmirškime leisti vaikams paliesti kiaušinio lukšto. Kiaušinio lukštas tampa minkštas, elastingas, permatomas.
 
Kas vyksta?
Kiaušinio lukštas suminkštėja, tampa elastingas dėl to, kad veikiant actui kalcis, iš kurio sudarytas kiaušinio lukštas, ima tirpti ir išnyksta burbuliukų pavidalu.
 
14. Eksperimentas „Šokančios razinos“
 
Jums reikės:
razinų;
gazuoto mineralinio vandens arba kito gėrimo butelio (permatomo).
 
Eiga:
Atsargiai atsukame gazuoto vandens butelio kamštį ir suberiame razinas. Kamštį užsukame. Razinos pradeda kilti aukštyn ir vėl leistis žemyn – atrodo, tarsi „šoktų“.
 
Kas vyksta?
Kai razinos nuskęsta, angliarūgštės, kuria gazuojamas vanduo, burbuliukai jas tarsi aplimpa ir iškelia į paviršių. Paviršiuje burbuliukai sprogsta, razinos vėl darosi sunkesnės už vandenį ir skęsta. Skęsdamos vėl „aplimpa“ angliarūgštės burbuliukais, kurie kelia jas aukštyn. Taip susidaro įspūdis, tarsi razinos šoktų.
 
15. Eksperimentas „Pradurk balioną jo nesusprogdinęs“
 
Jums reikės:
balionų;
lipnios juostos;
medinių smeigtukų.
 
Eiga:
Iš pradžių duokite vaikams užduotį pradurti balioną jo nesusprogdinus. Jei vaikams nepavyks – atlikite eksperimentą. Pripūskite balionus. Ant bet kurios baliono vietos užklijuokite lipnios juostos. Toje vietoje, kuri užklijavote juostelę įsmeikite smeigtuką. Balionas nesprogo. Kodėl?
 
Kas vyksta?
Kadangi lipni juosta sutvirtina balioną, pradurta adata neleidžia balionui plyšti ir užkemša pradurtą skylutę, kad oras neišeitų. Viskas priklauso nuo medžiagos elastingumo – baliono guma elastinga, o lipni juosta – ne.
 
16. Eksperimentas „Muilo gamyba“
 
Jums reikės:
spalvotos, ekologiškos dušo želė;
želatinos (maistinės)
džiovintų vaisių, grūdų, apelsino žievelės, kitų džiovintų augaliukų.
 
Eiga:
Dubenėlyje, šiltame vandenyje ištirpiname  maistinę želatiną.  Įsipilame dušo želė ir į formą sudedame norimus priedus, pvz., apelsino žievelės, grūdų, džiovintų vaisių ar kitų augaliukų. Viską gerai išmaišome ir paliekame indelį šaltai, kad sustingtų per naktį. Ryte  muilą susipjaustome į gabalėlius ir plaunamės rankeles ir stebime kaip jos kvepia mūsų pasirinktais augalų aromatais.
 
Kas vyksta?
Želatina stingsta ir sustangina dušo želė ir kitas ekologiškas medžiagas. Plaunantis rankas, augalai ir kitos gėrybės skleidžia gaivų, natūralų kvapą.