Žymi lietuvių pedagogė Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana teigė, kad vaikas iš prigimties yra veikli būtybė. Vaikai sparčiausiai tobulėja veikdami. Norėtumėme pasidalyti Klaipėdos lopšelio-darželio „Kregždutė“ ugdytinių nuveiktais darbais, patirtais įspūdžiais, įgyvendintais projektais, belaukiant šv. Kalėdų. Laikydamiesi tradicijų nuo advento pradžios iki Kalėdų didelį dėmesį skyrėme geriems darbams, siekėme, kad vaikai pastebėtų, kam reikia jų pagalbos ir globos, pratintųsi atjausti, padėkoti, šiltus jausmus išsakyti švelniais, maloniais, paguodžiančiais žodžiais.
 
Pirmąją advento savaitę vykdėme projektą „Sušildyk medį“, kuriuo siekėme pajusti laiko tėkmę, ugdyti gamtos ir žmogaus bendrumo nuojautą, rūpintis darželio medžių gyvybingumo išsaugojimu. Projekte dalyvavo tėveliai, seneliai. Atšalus orui, vaikai nutarė neįprastai papuošti darželio teritorijoje augančius medžius, juos sušildyti. Medžių kamienus aprengėme spalvingais, nebenaudojamais megztais, nertais apdarais, vaikų sukurtais kūrybiniais darbais. Tėveliai ir seneliai išsitraukė iš skrynių, komodų skaras, šalius, siūlė savo idėjas, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, minė mįsles apie medžius. Grupę papuošėme advento vainiku su iš vilnos nuveltais angelais ir nertomis snaigėmis. Ant metų stalo įkūrėme „Prakartėlę“ su siūtomis lėlėmis, vilnoniais gyvulėliais.
 
Antrąją advento savaitę skyrėme kalėdinių žaisliukų gamybai. Į šį procesą įsitraukė ir tėveliai. Daugumą žaislų  gaminome iš antrinių žaliavų, taip suteikdami daiktams antrą gyvenimą. Apsilankėme Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje, ten mokėmės kurti kalėdinius atvirukus, o parodai „Baltoji prakartėlė“ pateikėme kūrybinį darbą.
 
Projekto „Aš papuošiu kitokią eglutę“ metu vaikus mokėme pajusti pagarbą medžiui, jo teikiamai energijai, ramybei, pajusti bendros veiklos džiaugsmą, kuriant grožį darželio teritorijoje. Vaikai puošė obels ir vyšnios medžius, juk Kalėdoms galima puošti ir kitus medžius, nekertant eglaičių ir išlaikant kalėdinę šventės dvasią.
 
Vaikai šv. Kalėdų šventę sutiko giesmėmis ir parodė spektaklį „Prakartėlė“. Visi kartu pamąstėme apie nueinančius metus, patirtus džiaugsmus ir rūpesčius, gerus darbus ir netinkamus poelgius, vieni kitų atsiprašydami ir atleisdami.  
 
Elena KRUVELIENĖ, auklėtoja
Klaipėdos lopšelis-darželis „Kregždutė“
 
Daugiau apie Klaipėdos lopšelį-darželį „Kregždutė":
ŠALTINIAI:
klaipedos-kregzdute.ikimokyklinis.lt
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0