Ramunė GUSTIENĖ, auklėtoja metodininkė
Jurgita RIAUBYTĖ, vyresnioji auklėtoja
Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai savo jausmus išreiškia mimika, judesiu, emocijomis, kūrybiniais darbais. Mūsų siekis – skatinti vaikus savo mintis, norus, poreikius išreikšti kalba. Taip daugėja galimybių vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo kokybei gerinti.
 
Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“ jau ne pirmi metai dalyvauja respublikiniame vaikų meno projekte, skirtame paminėti Motinos dieną. Šį projektą organizuoja Kauno menų darželis „Etiudas“. Šiais metais mamoms buvo skirtas „skėtis“. Mamos dienai ruošėmės labai atsakingai. Kalbėjomės su vaikais apie tai, kokiais žodžiais galime pavadinti mamą, kaip galime išreikšti jai savo meilę, nuoširdumą, dėmesį, dėkingumą. Kiekvienas vaikas spalvino skėtį, gražino pasirinktą raidelę, klijavo ją ant skėčio. Vaikai sudėjo brangius žodelius: MAMA, MAMYTĖ, MAMAITĖ, MOTINĖLĖ, MOTULĖ.
 
„Žiogelių“ grupės vaikai diskutavo, kas galėtų pradžiuginti jų mamas: „Mano meilė“ (Paulius, 4 m. 6 mėn.), „Gėlytė mamai“ (Emilija, 4 m.7 mėn.), „Padovanosiu mamai viščiuką“ (Rokas, 5 m. 2 mėn.), „Graži dovana“ (Majus, 4 m. 9 mėn.; Ernestas, 5 m. 6 mėn.), „Daug margų skėčių“ (Rūta, 4 m. 9 mėn.). Jiems antrino „Kregždžiukų“ grupės vaikai: „Galima padovanoti mamai pianiną, kad grotų smagiau dainas“ (Nojus, 4 m. 4 mėn.), „Galima padėti mamai dirbti, taip padarysi gerą darbą“ (Mažvydas, 4 m.), „Galima mamai dviratį padovanoti, kad galėtų pasivažinėti“ (Viktorija, 3 m. 11 mėn.).
 
Pernai su vaikais respublikinio projekto idėją – skareles – eksponavome prie Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios. Ši idėja savo dvasia atspindėjo tai, ką kiekvienas jaučiame savo mamai. Todėl ir šįmet eksponuoti „skėtį“ mamai pasirinkome tą pačią erdvę.
 
Daugelis vaikų prisiminė, kaip pernai kabino skareles, skirtas Motinos dienai, ir labai apsidžiaugė sužinoję, kad šiais metais vėl eisime prie bažnyčios kabinti skėčių, taip pat skirtų mamoms. Vaikai klausė, ar užeisime ir į bažnyčią. Vaikų prisiminimai, kylantys klausimai patvirtina, kad tai, ką mes veikiame, vaikams yra įdomu, praturtina jų žinias, leidžia pritaikyti įgytą patirtį. Taigi vėl turėjome gerą progą aptarti saugaus eismo taisykles: kaip reikia pereiti gatvę, prisiminti šviesoforo spalvas ir jų reikšmę, taip pat pasitarėme, kaip tinka elgtis bažnyčioje.
Visus atėjusius prie bažnyčios pasitiko kunigas Mozė. Jis kartu su vaikais ir auklėtojomis kabino skėčius ant ištemptų tarp medžių virvių. Kunigas Mozė labai džiaugėsi vaikų darbais ir jų idėja – iš skėčių sudėtais gražiausiais žodžiais. Jis padėkojo vaikams už jų meilę ir dėmesį mamai. Tada visus pakvietė užeiti į bažnyčią. Joje vaikai sukalbėjo maldelę už mamas, kiekvienas uždegė po žvakelę linkėdamas mamai sveikatos. Kunigas Mozė  suprantamai paaiškino vaikams, kad Bažnyčia yra Dievo namai, Švč. Mergelė Marija – Dievo motina ir jai rūpi visi vaikai. Atsisveikindamas su vaikais kunigas visus palaimino ir įteikė saldžių dovanų.
 
Grįžę į darželį dalijomės įspūdžiais, kuriuos patyrėme išvykos metu. „Žiogelių“ grupės vaikai: „Labai gražiai atrodė daug skėčių“ (Karolis, 4 m. 5 mėn.), „Deimantas per gatvę lėtai ėjo, aš jį vis traukiau“ (Ernestas, 5 m. 6 mėn.), „Labai didelis vėjas, ar mūsų skėčiai nenukris?“ (Ineta, 4 m. 5 mėn.), „Aš jau nebijojau žvakės statyti“ (Deimantas, 4 m. 9 mėn.). „Kregždžiukų“ grupės vaikai: „Man patiko uždegti žvakutę bažnyčioj“ (Nojus, 4 m. 4 mėn.), „Man patiko paspausti kunigui ranką“ (Marius, 4 m. 2 mėn.), „O ką kitais metais darysim mamai?“ (Ineta, 4 m.5 mėn.).
 
Vaikų išgyventi jausmai ir išsakytos mintys padeda mums, pedagogams, ieškoti naujų idėjų, naujų veiklų ir, be abejonės, tobulėti. Dėkojame Kauno menų darželiui „Etiudas“ ir lauksime jau kitais metais ateisiančios gražios ir nuostabios šventės, kurią kuriame visi kartu.
Daugiau apie Vilniaus lopšelį-darželį „Žilvitis":