Daiva STAŠKŪNIENĖ,
Šeduvos lopšelio-darželio direktorė

Artėjant Velykų šventėms Šeduvos lopšelyje-darželyje jau ketvirtus metus iš eilės vykdomas meninis-vizualinis projektas „Velykų medis“. Šiais metais ant lopšelio-darželio kieme augančio abrikosmedžio buvo sukabinta net 2 420 vnt. įvairiaspalvių ir įvairiai išmargintų kiaušinių!
 
Velykų medis buvo puošiamas spalvotais išmargintais margučiais, kuriuos dekoravo visa Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė beveik 3 mėnesius. Prie šio projekto pirmą kartą prisidėjo Radviliškio rajono Vėriškių vaikų dienos centras, Šeduvos globos namai. Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys taip pat į renginį atvyko su margučiais.
 
Prisimename senąsias tradicijas, pasidžiaugiame pavasariu, gamtos ir dvasios atgimimu ir marginame kiaušinius senaisiais raštais, kad jie džiugintų mūsų širdis. Margučių dažymo paprotys susijęs su pavasario švenčių apeigomis. Pedagogės skaito ugdytiniams tautosaką apie kiaušiniui teikiamą magišką galią, apie kiaušinių raštų ir spalvų reikšmes: mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą; juoda – žemę.
 
Renginio metu vaikai šoko kartu su svečiais. Džiaugiamės, kad šis projektas tapo tradicinis, visą Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenę įkvepiantis kūrybai, geriems darbams, naujoms idėjoms, suteikiantis džiaugsmo ir stiprybės, stebinantis viso Šeduvos miesto gyventojus ir svečius.  
 
Skaitykite daugiau apie Radviliškio r. Šeduvos lopšelį-darželį:

seduvos.ikimokyklinis.lt