Atsiųsti knygą (pdf 1,54 MB)
„Vokiečių kalba su Ferdinandu“ yra vokiečių kalbos vadovėlis vaikų darželio, priešmokyklinės grupės ir pradinės mokyklos vaikams.
 
Jis sudarytas iš septynių dalių, apimančių įvairias vaikams svarbias temas: „Aš ir tu“ (susipažinimas, gimtadienis, mano šeima, mano draugai), „Čia aš gyvenu“ (mano miestas, mano gatvė, mano namas, mano kambarys), „Maistas ir gėrimai“ (daržovės, vaisiai, sveikas maistas, einu apsipirkti, skanu–neskanu, vaisių salotų receptas, dengiu stalą), „Kūnas ir sveikata“ (kūno dalys, apsilankymas pas gydytoją, sportas), „Gyvūnai“ (naminiai gyvūnai, jų požymiai, kūno dalys, mano augintinis), „Metų laikai ir drabužiai“ (apsirengti ir nusirengti, metų laikai, orai), „Švenčiu šventes“ (Velykos, Kalėdos, adventas, Šv. Martyno diena, Šv. Nikalojaus šventė).
 
Vadovėlio medžiaga pateikta mažiems vaikams patrauklia forma. Pagrindinis knygos herojus – avinukas Ferdinandas, taip pat jo draugai Klausas ir Klara, nuotaikingos dainelės bet kuriai pamokos temai, Ferdinando istorijos, judrūs žaidimai, eksperimentai, kortelių žaidimai ir daugybė kitų veiklų leidžia vaikams mokytis visais pojūčiais ir suteikia mokytojui galimybę organizuoti pamoką patraukliai ir įdomiai.
 
Maždaug po metų vartydami šią knygutę ir mokytojo padedami vaikai įgijo kalbinių žinių jų amžiui svarbiomis temomis, susipažino su vokiškais žodžiais ir kalbinėmis struktūromis „maudydamiesi kalboje“, nemažai sužinojo apie vokiečių kultūrą ir tradicijas, bendraudami ir išvien veikdami išplėtė socialinę kompetenciją, pasirengė tolesniam vokiečių kalbos mokymui ir išsaugojo motyvaciją.
 
Žaismingai ir su meile iliustruotą knygą papildo kompaktinė plokštelė su visomis vadovėlyje pateikiamomis dainelėmis ir istorijomis. Mokytojui suteikiama galimybė įsigyti detalius 61 pamokos planus, kurie padės jam kūrybingai organizuoti  pamoką ir žingsnis po žingsnio siekti mokymo tikslų. Papildomos medžiagos aplanke mokytojas ras visą informaciją ir medžiagą, reikalingą sėkmingam darbui su Ferdinando vadovėliu: žaidimų taisykles ir aprašymus, darbelių priedus, dainelių natas, tekstus ir kt.
 
Internetinėje svetainėje  www.daf-ferdinand.com rasite išsamią informaciją apie knygą ir  galėsite ją užsisakyti.
 
 
Apie autorę
 
Gilma Plūkienė, vokiečių kalbos mokytoja ekspertė, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Roberto Bošo fondo bei Vilniaus Getės instituto ruošta lektorė,  gimė ir užaugo Lietuvoje, baigė Vilniaus universiteto filologijos fakultetą ir šiandien dėsto vokiečių kalbą įvairaus amžiaus vaikams ir jaunuoliams Viekšnių gimnazijoje Lietuvoje. Yra žinoma seminarų vadovė tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, ypač besidominti tema “Ankstyvasis užsienio kalbų mokymas”, vadovauja pedagogų kvalifikaciniams kursams bei seminarams, yra metodinių leidinių bendraautorė. 
 
Daugiau informacijos: www.daf-ferdinand.de/lt