VšĮ Vaikų ir Jaunimo visapusiško lavinimo centras, esantis Jonavoje, padeda jaukiai, kūrybingai ir prasmingai atrasti Kalėdas savo širdyje, perkeliant šilumą į Kalėdinius darbelius, dovanojant gerumą kitiems ir šventiškai pasitinkant Didžiąsias šventes.
 
Nuo lapkričio mėn. vidurio kūrybingai ir džiaugsmingai vyksta Kalėdinės Mamų dirbtuvėlės. Mamos iš gamtos gėrybių (kankorėžių, kriauklių) bei kasdienai yprastų dalykų (cinamono lazdelės ir pan.) gaminasi žaisliukus Kalėdinei eglutei, iš velninio lakšto savomis rankomis kuria laimės, sveikatos, meilės angelus, su visa šiluma iš organzos gamina Kalėdinius papuošalus dovanoms bei originaliai pakuoja, su dideliu užsidegimu yra ruošiama visa įmanoma Kalėdinė atributika. Dirbtuvėlės neatsiejamos nuo mažųjų klegesio, pridedant savo rankelę prie mamos gaminamo Kalėdinio stebuklo. Tai prasmingai praleistas laikas kartu su vaiku bei bendramintėmis, dalinantis asmenine šventine patirtimi.
 
Paskutinėmis lapkričio savaitėmis patys mažiausieji ir kiek ūgtelėję pabiručiai pradėjo ruoštis šventėms Draugystės valandų metu. Vaikai savo rankelėmis gamina Kalėdinius žaisliukus, dekoruoja, lipdo, mąsto ir įgyvendina. Nuotaikingai, su dainomis, darbeliais minėjo Nykštukų rytą. Kalėdines nuotaikas skatina ir šventinės muzikos klausymasis, dalinimasis vaikų įspūdžiais apie Kalėdų Senelį, šventes, tradicijas jų namuose.
 
Visi Vaikų ir Jaunimo visapusiško lavinimo centrą lankantys vaikai bei jų mokytojai ruošiasi Kalėdoms savaip: šokiais, dainomis, kūrybiniais darbeliais, atradimais, gal net pasakomis ar lopšinėmis.
 
Didįjį pasiruošimą šventėms vainikuos Kalėdiniai renginiai Jonavoje, Ukmergėje bei Kėdainiuose. Jų metu atskris Snaigių Fėjos, o gal Nykštukų Padėjėjos, lydimos raudonskruosčio baltabarzdžio Kalėdų Senelio. Vaikai pristatys savo šventines programėles, Mamos taip pat turės progos sužibėti, o visos akimirkos bus įamžintos Kalėdinėje fotosesijoje.
 
Jonavos VšĮ Vaikų ir Jaunimo visapusiško lavinimo centro informacija