Jums reikės:
  • distiliuoto vandens,
  • paprasto ūkiško muilo (arba dar geriau – skysčio indams plauti),
  • cukraus,
  • želatinos,
  • vielos.
Burokine trintuve patarkuokite muilo ir ištirpinkite jį šiltame distiliuotame vandenyje. Muilo koncentracija turi būti apie 15-20 procentų. Vandenyje galima tirpinti indų plovimo skystį, pvz. „Fairy“.

Nenaudokite vandentiekio vandens, nes jame yra gausu druskų ir dėl to burbulai būna labai nepatvarūs. Į muilo tirpalą įdėkite cukraus ir želatinos mišinio (galima naudoti ir gliceriną) – tai pailgins burbulų gyvavimo laiką. O dabar paimkite vielos ir atkirpkite skirtingo ilgio atkarpų. Šių vielų atkarpų galuose susukite kilpas – taip, kad jų skersmenys būtų skirtingi. Galima padaryti keletą skirtingos formos rėmelių – kvadratinių, ovalių, žvaigždutės, banano, gėlės formos – kaip jums patinka. Šiuo atveju būtina sąlyga – kilpos uždarumas.

Vėliau galima pereiti prie pagrindinio užsiėmimo: vielą pamerkite į paruoštą mišinį ir silpnai papūskite į susidariusią plėvelę. Kartu su vaiku stebėkite kaip plėvelė tempiasi ir tampa burbulu. Iš pradžių muilo burbulai lengvai kyla į viršų, sutviska visomis vaivorykštės spalvomis, o vėliau iš lėto nusileidžia žemyn. Paeksperimentuokite su skirtingų geometrinių formų rėmais ir pažiūrėkite, kokios iš jų gaunasi figūros.

Kas vyksta: burbulo gyvavimo laikas priklauso nuo jo drėgmės ir tam, kad muilo plėvelė kaip įmanoma ilgiau neišdžiūtų, į mišinį dedama cukraus ir želatinos. Šis mišinys suminkština vandenį ir atitolina burbulo sprogimą.

Muilo burbulas – tai dvi be galo plonos muilo plėvelės, tarp kurių yra vanduo. Spalvos spinduliai, pereidami tokį „šedevrą“, lūžta ir atsispindi. Dėl to atrodo, kad burbulai yra įvairiaspalviai. Muilo burbulai siekia tapti tokios formos, kad būtų kuo didesnis tūris ir kuo mažesnis paviršiaus plotas.

Tokiomis savybėmis pasižymi rutulys. Štai kodėl muilo burbulai visada suapvalėja ir atrodo kaip beveik taisyklingos sferos. Burbulų gebėjimas skraidyti  priklauso nuo oro temperatūros: iš mūsų plaučių išpučiamas oras šiltesnis už aplinkos, vadinasi, pagal visus fizikos dėsnius, jis yra ir lengvesnis. Tačiau burbulai greitai atvėsta ir nusileidžia žemyn.