Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Vilniaus mažieji muzikantai atskleidė savo talentus darželių orkestrų festivalyje
 

Vilniaus mažieji muzikantai atskleidė savo talentus darželių orkestrų festivalyje

2015-03-17
Vilniaus mažieji muzikantai atskleidė savo talentus darželių orkestrų festivalyje
Liudmila ŠUMILOVA, direktorės pavaduotoja ugdymui
Rasa ŽUKAUSKIENĖ, direktorė
Vilniaus lopšelis-darželis „Gėlynas“
Vilniaus mieste nuvilnijo Vilniaus lopšelio-darželio „Gėlynas“ organizuojamas ikimokyklinio ugdymo įstaigų orkestrų festivalis „Vilniaus mažieji muzikantai 2015“. Vaikai ir meninio ugdymo pedagogai iš 18 miesto darželių demonstravo savo muzikinius gabumus ir dalijosi idėjomis.
Vilniaus lopšelio-darželio „Gėlynas“ bendruomenė šiemet pirmą kartą sukvietė miesto darželius ir jų meninio ugdymo pedagogus į Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų orketrų festivalį „Vilniaus mažieji muzikantai 2015“. Tai – pirmasis festivalis Vilniaus mieste, kuriuo siekiama atskleisti vaikų grojimo – aktyvios, žaidybinio pobūdžio muzikinės veiklos – naudą ir teikiamą džiaugsmą.
 
Festivalio tikslas – plėtoti vaikų saviraiškos, kolektyvinio muzikavimo, sceninės kultūros, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, skatinti meninio ugdymo pedagogų kūrybinę iniciatyvą. Idėjos autorė – ilgametė Vilniaus lopšelio-darželio „Gėlynas“ meninio ugdymo pedagogė Liudmila Kazak. Įgyvendinti idėją padėjo kūrybinga komanda: lopšelio-darželio „Gėlynas“ direktorė Rasa Žukauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Šumilova, priešmokyklinio ugdymo pedagogė ir renginio vedėja Rasa Tupalskytė, auklėtoja ir renginio vedančioji Rita Sakalauskienė, prisidėjo darželio tėvų bendruomenė, parėmė UAB „Armesta“ ir UAB „Ginestra“.
 
Festivalis subūrė vaikus ir meninio ugdymo pedagogus iš 18 daželių, įsikūrusių skirtinguose miesto seniūnijose. Dalyvių buvo tiek daug, kad juos visus išklausyti prireikė net dviejų dienų. Siekėme mažiesiems muzikantams sudaryti sąlygas kartu muzikuojant patirti bendrystės jausmą, kūrybos, saviraiškos džiaugsmą. Vaikams patiems atliekant kūrinius ne tik lavėja jų muzikiniai gebėjimai, formuojasi įgūdžiai, bet ir ugdosi muzikinis skonis. Manome, kad klasikinė muzika yra ypatingai svarbi siekiant padėti vaikui emocionaliai suvokti atliekamą kūrinį, įsijausti ir pajusti grojimo džiaugsmą.
 
Vaikai galėjo pasinerti į klasikinės muzikos pasaulį ir išgirsti gražiausius, melodingiausius kūrinius. Renginio metu siekėme vaikus supažindinti ne tik su žinomais kompozitoriais, bet ir perteikti mintį, kad muzika, kuri mus įkvepia ir kuria mes žavimės, pasiekia mus iš įvairiausių pasaulio kampelių.
Meninio ugdymo pedagogų išradingumas ir originalios idėjos suteikė festivaliui spalvingumo ir nuotaikingumo. Skyrėsi ne tik atliekamos muzikos stiliai ir ritmai, renginyje buvo galima išgirsti įvairių kūrinio interpretacijų, netikėtų improvizacijų. Kai kurie daželiai išsiskyrė originaliomis aprangomis, siekdami inscenizuoti kūrinį, dar kiti siekė muzikos atlikimą sujungti su šokiu, pasirodymą praturtinti judesių įvairove. Matėme įvairiausias atlikimo technikas ir priemones: ir klasikinius instrumentus (metalofonas ar trikampis), ir tradicinius (žvangučių ir varpelių) ir labai netikėtus, pvz.: ritmo mušimas lazdomis per gimnastikos kamuolius. 
 
Renginyje matyti pasirodymai buvo vertingi ieškant naujų išraiškos formų, semiantis naujų idėjų ir dalijantis vertinga kūrybinio darbo patirtimi. Tikimės, kad festivalio džiaugsmą ir jo teikiamą naudą pajuto ne tik mūsų daželio bendruomenė, bet ir kiti festivalio dalyviai ir žiūrovai, o ypač vaikai ir meninio ugdymo pedagogai, be kurių šis festivalis nebūtų buvęs toks sėkmingas!
 
Dėkojame festivalio kuratoriams, rėmėjams ir dalyviams: Vilniaus darželiams-mokykloms „Šaltinėlis“ ir „Berželis“, Vilniaus lopšeliams-darželiams „Šypsena“, „Žvangutis“, „Lašelis“, „Saulėgrąža“, „Kaštonas“, „Aušrelė“, lopšeliui-darželiui „Žemyna“, „Žiogelis“, „Žiedas“, „Daigelis“, „Du gaideliai“, „Rasa“, „Krivūlė“, „Gandriukas“, „Raktelis“.
 
Vilniaus lopšelio-darželio „Gandriukas“ orkestras