Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Vaidinu pasaką su STEAM
 

Vaidinu pasaką su STEAM

2022-02-01

STEAM – tai metodas, pavadintas angliška santrumpa, žyminčia gamtos mokslų, technolijų, indžinerijos, matematikos ir menų sritis. STEAM moko vaikus kūrybiškai spręsti problemas, įtraukia juos į kūrybinį procesą, skatina išbandyti naujas idėjas, moko komandinio darbo. Nuo 2020 m. šį metodą pradėjome taikyti ir savo ugdymo įstaigoje – Klaipėdos r. Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje. Pirmiausia dalyvavome mokymuose, kuriuose praktiškai mokėmės, kaip STEAM taikyti kasdienėje veikloje. Supratome, kad norint integruoti šį metodą, reikia įsigyti naujų priemonių, todėl ugdymo grupės buvo papildytos įvairiomis priemonėmis: mikroskopais, padidinimo stiklais, pipetėmis, mėgintuvėliais.

Kas antrus metus darželio pedagogai ir ugdytiniai dalyvauja rajono teatriniame konkurse „Bebenčiuko teatras“, todėl ir kilo idėja šias dvi sritis – teatrą ir STEAM metodą apjungti ir sukurti teatro laboratoriją.

Šiame straipsnyje aptarsiu, kaip sekėsi pritaikyti STEAM idėjas kuriant spektaklį su 5-6 m. amžiaus vaikais bei tėveliais. Idėja tapo kūrybiniu eksperimentu. Su kolege nutarėme pasirinkti Anzelmo Matučio eilėraščio „Tuoj ir rytoj“ inscenizaciją. Grupėje sukūrėme teatro laboratoriją. Buvo organizuojamos įvairios STEAM veiklos: skaitėme pasirinktą kūrinį, kartu analizavome siužetą, veikėjus, aptarėme, kūrinio veiksmą, vietą, organizavome išvyką į mišką. Išvykos metu vaikai stebėjo, tyrinėjo miško aplinką: skaičiavo medžius, per padidinamąjį stiklą tyrinėjo miško paklotę, klausėsi paukščių garsų.