Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Sveikatos karuselė sukosi Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“
 

Sveikatos karuselė sukosi Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

2016-11-11
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Sveikatos karuselė sukosi Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“
Rasa DAGIENĖ
Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“
Sveikas vaikas yra vertingiausias gamtos ir žmogaus kūrinys. Kad vaikas galėtų džiaugtis gyvenimu, jis turi būti sveikas, stiprus ir protingas.
Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ pusantrų metų vykdėme sveikatingumo projektą „Sveikatos karuselė“, kurio tikslas – vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių ir įpročių formavimas, judėjimo skatinimas. Daug dėmesio skyrėme vaikų smulkiosios motorikos lavinimui, plokščiapėdystės profilaktikai,  taisyklingam kvėpavimui.
 
Finansavimą projektui įgyvendinti skyrė Telšių r. savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba. Darželio grupėje „Žvirbliukai“ įrengėme sveikatingumo kampelį, kurį nuolat pildėme pirktomis bei pačių ar tėvų gamintomis priemonėmis. Grupėje atsirado lazdelės, masažiniai kamuoliukai ir voleliai, mediniai pieštukai, virvė, beržinės trinkelės ir pagaliukai, pagalvėlės iš kaštonų ir žirnių, kilimėlis iš sagų vaikščiojimui ir sagstymui, plunksnelės, vata pūtimui ir kt.
 
Projekto metu organizavome įvairius žaidimus smulkiosios motorikos plokščiapėdystės, kvėpavimo profilaktikai, vedėme sveikatingumo valandėles, rytines mankštas. Įrengėme sveikatingumo takelį iš gamtinės medžiagos (smėlio, žvyro, akmenukų), kuriuo vaikščiodami basomis vaikai gali stiprinti savo pėdutes.
 
 
Skatinome ir palaikėme vaikų norą judėti išvykų į „Žvėrinčių“, prie Masčio ežero, į labirintų parką Žemaitijos nacionaliniame parke metu. Vaikai dalijosi savo įspūdžiais: „Žvėrinčiuje mačiau didelį meškiną ir lūšį, kuri tupėjo medyje. Pakvėpavom mišku“ (Goda), „Man patiko prie Masčio ežero, ten kvėpavome geru oru ir laipiojom žaidimų aikštelėj“ (Benas), „Labirintų parke vaikščiojom tarp akmenukų, gėlių ir nepaklydom“ (Karolina), „Kiek daug reikėjo vaikščioti, bet buvo labai smagu“ (Kevinas).
 
 
Buvo smagu stebėti, kaip vaikai patiria judėjimo džiaugsmą ir naudą sportinių estafečių metu. Suorganizavome dvi sportines pramogas. Vienoje rungtyniavo vaikai ir šeimų nariai, kitoje – mūsų ir Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ penkiamečiai. Estafečių metu vaikai turėjo pereiti sveikuolių takelį apsiavę tik kojinėmis, papuošti saulutės spinduliukus kaštonais, šiaudeliu iškelti popierinį klevo lapelį iš dėžutės. Sveikuolių takelį padarėme iš akmenukais pripildytų dėžučių, pagalvėlių iš kaštonų ir storos virvės. Sveikai įraudę vaikų skruostukai, džiaugsmu žibančios akys ir linksmas klegesys – geriausi įrodymai, kad įdėtas triūsas nenuėjo veltui, o įvairios veiklos teikia ugdytiniams daug džiaugsmo.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0