Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“ pedagogės patirties sėmėsi Jungtinėje Karalystėje
 

Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“ pedagogės patirties sėmėsi Jungtinėje Karalystėje

2015-03-23
Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“ pedagogės patirties sėmėsi Jungtinėje Karalystėje
Rasa PLIENIENĖ, direktorė, projekto koordinatorė
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“
Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ toliau sėkmingai įgyvendinamas Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „Šventės Europoje“ (angl. „Celebrations Across Europe“). Projektu siekiama padėti ugymo įstaigų bendruomenėms įgyti svarbiausių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais.
Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ toliau sėkmingai įgyvendinamas Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „Šventės Europoje“ (angl. „Celebrations Across Europe“). Projekte dalyvauja darželiai-mokyklos iš Slovėnijos, Švedijos, Čekijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Projektu siekiama padėti ugymo įstaigų bendruomenėms įgyti svarbiausių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais.
 
Kovo 9–13 dienomis įvyko penktasis, priešpaskutinis, Comenius projekto dalyvių susitikimas Spenimūro (Spennymoor) mieste Anglijoje (Jungtinė Karalystė), į kurį vyko auklėtojos Simona Narbutaitė, Aušra Adomaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Zita Leliukienė ir darželio direktorė ir šio projekto koordinatorė Rasa Plienienė.
 
Ruošdamiesi susitikimui atlikome įvairių darbų:
  • šventėme šalių partnerių šalių šventes;
  • paruošėme visų švęstų švenčių pristatymus; 
  • parengėme lankstinukus su patarlėmis;
  • vaikai pagamino lėles pagal lietuvių liaudies pasakas „Vištytė ir gaidelis“, „Ropė“, „Dangus griūva“;
  • vaikai šias pasakas iliustravo, o iš iliustracijų pagamino knygutes. 
Labiausiai svečius sužavėjo lėlės, aprengtos tautiniais projekto dalyvių šalių rūbais. Šias lėles kūrė vaikų tėveliai. 
 
Susitikimo metu aplankėme 1 pradinę mokyklą ir 2 darželius. Buvome sužavėti vaikų galimybe savarankiškai rinktis veiklą. Oxclose Crescent Nursery darželį lanko 45 vaikai. Jie visi yra įsikūrę vienoje patalpoje, suskirstytoje į erdves. Viena iš erdvių – gamtos kampelis, kuriame buvo tikras inkubatorius su besiritančiais viščiukais ir akvariumas su mažomis varlytėmis ir buožgalviais. Kieme vaikai turi namelį, kuriame yra piešimo priemonės. Ten jie gali ramiai piešti. Lauke yra virtuvė su vandens čiaupu, įrankiais, daržovėmis, kurias vaikai pjausto, gamina patiekalus. Kieme daug įvairios paskirties žemės sklypelių, kuriuose vaikai dirba. Nuo mažens vaikai mokomi ravėti, sodinti, laistyti, nuimti derlių.
 
 
Džiugino šeimininkų svetingumas ir puikus oras. Buvome pakviesti į susitikimą su miesto meru ponu Geoff O'Hehir, švietimo skyriaus inspektore ponia Nora Waugh, turėjome galimybę susipažinti su Jungtinės Karalystės švietimo sistema. Stebėjome vaikų veiklą Spenimūro pramogų centro Olimpinėje gimnastikos salėje, plaukymo baseine.
 
Paskutinė projekto diena prabėgo lankant žymias vietas. Apžiūrėjome šiuolaikinio meno skulptūrą Šiaurės angelas (Angel of North). Buvome pakviesti apsilankyti muziejuje po atviru dangumi (Open air Beamish museum). Muziejaus teritorijoje apžiūrėjome įspūdingus eksponatus, kurie yra Viktorijos ir Edvardo laikų miesto ir kaimo kasdieninio gyvenimo pavyzdžiai: išlikę originalūs pastatai, darbo įrankiai ir mašinos, gyvuliai, žmonės, apsirengę to meto kostiumais ir pasakojantys apie to meto gyvenimą. Aplankėme Lumley pilies muziejų (Lumley Castle Museum), kuris įvardintas kaip pats vaiduokliškiausias pastatas Durham grafystėje. Projekto dalyviai ne tik klausėsi pasakojimų, bet ir dalyvavo teatralizuotame pasirodyme, klausėsi aktorių gyvai atliekamų Viktorijos laikų dainų, šokių bei ragavo to meto patiekalų.
Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Pateikta informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.