Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Rūpestis augalais padeda ugdyti vaikų atsakomybę
 

Rūpestis augalais padeda ugdyti vaikų atsakomybę

2015-04-08
Susijusios temos: Kūrybingumas Vaiko ugdymas
Rūpestis augalais padeda ugdyti vaikų atsakomybę
Renata BIELIENĖ, vyresnioji auklėtoja
Kauno lopšelis-darželis „Vyturėlis“
Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio ugdymo „Voveriukų“ grupėje kasmet pavasario mėnesiais vyksta projektas „Žemė – mūsų namai“. Jo metu vaikai sužino apie antrinių žaliavų rūšiavimą, jų panaudojimą.
 
Drauge su vaikais renkame plastikinius butelius, netinkamas naudojimui elektros lemputes ir iš jų gaminame vazonus ir vazas. Vazonus gaminame iš nupjautų butelių, o gyvybės jiems įpučiame priklijuodami iš kamštelių nosytes ir iš popieriaus pagamintas akytes. Gamindami vazonus savo augalams, bandome sukurti juos kuo įvairesnius. Keletą vazonų pasigaminome iš išilgai perkirpto plastikinio butelio. Gražias vazas pasigaminome iš nupjauto butelio, jo kamštelį priklijavus prie CD disko ir nupurškus dažais. Vazas dekoravome iš plastikinio butelio dugno pagamintomis gėlėmis. 
 
Pasitelkę grupės tėvelius į pagalbą, panaudotas kaitrines lemputes panaudojome dar kartą: kaip vazas gėlėms pamerkti. Pasidaryti vazelę nebuvo labai sudėtinga – tereikėjo atsargiai nuimti juodą kontaktinę lemputės dalį, kad lemputėje atsirastų atvira anga ir smailiu įrankiu išmušti skylę. Vazelė jau pagaminta!
 
Nuo mažens ugdome vaikų norą suprasti, pažinti, mylėti, rūpintis ir globoti gamtą. Grupėje ant palangės įrengėme mažąjį daigyną. Augalus prižiūrintys vaikai pasijunta esą už juos atsakingi: siekia pažinti, sudaryti tinkamas sąlygas jiems augti. Vaikams patinka kapstytis žemėje, stebėti kaip auga gėlės, daržovės, įvairūs prieskoniai ir vaistažolės.
Savomis rankomis pagamintuose vazonėliuose vaikai augino svogūnus, saulėgrąžas, braškes, krapus, salotas, melisą, mėtą, čiobrelį, moliūgą, sodino kardelius, jurginus, petunijas. Visus sodinukus vaikai laistė, globojo, tyrinėjo, lygino. Vaikai ne tik stebėjo, kaip iš mažų sėklelių išauga nuostabūs augalai, skaičiavo, kiek dienų trunka, kol augalas užauga, sužinojo, kiek vandens, šilumos ir šviesos kasdien jam reikia, bet ir papuošė palanges iš antrinių žaliavų savo padarytais vazonėliais ir vazelėmis.