Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Sportuoju namuose“
 

Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Sportuoju namuose“

2020-05-12
Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Sportuoju namuose“
Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“ balandžio mėnesį organizavo respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Sportuoju namuose“. Balandžio 7-oji diena yra Pasaulinė sveikatos diena, todėl minint šią dieną, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių narius pakvietėme aktyviai su vaikais, ar visa šeima, sportuoti namuose. Projekto tikslas buvo aktyvios vaikų bei jų šeimos narių, fizinės ir sportinės veiklos namuose skatinimas, fizinės sveikatos stiprinimas, sportiškai ir aktyviai paminint Pasaulinę sveikatos dieną, bei atskleidžiant sportavimo galimybes namuose.
Džiaugiamės sulaukę tokios gausos dalyvių iš visos Lietuvos. Į projektą įsitraukė 71 darželis iš įvairiausių miestų ir miestelių. Projekte dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos iš Alytaus, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kalvarijos, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Klaipėdos, Kuršėnų, Lazdijų, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šiaulių, Šilutės, Švenčionių, Valčiūnų, Vilkaviškio, Vilniaus. Sulaukėme 155 dalyvių anketų su foto nuotraukomis ar video medžiaga. 115 pedagogai pateikė projekto dalyvių anketas.
Stebino dalyvių išradingumas, kuris parodė, kad namuose puikiai galima įveikti įvairiausias kliūtis, daryti rytines mankštas, žaisti „Futboliuką“, atlikti pėdučių mankšteles, lenktyniauti su broliu, sese, mama, tėčiu ar šuniuku, eiti su šeima į žygius. Mažieji sportininkai nepamiršo ir mankštos muzikos ritmu, kuri garantavo pakilią nuotaiką, geras emocijas, bei formavo puikius vaikų fizinio aktyvumo įpročius. Pasirodo namuose, net ir karantino metu, šauniai treniravosi būsimieji boksininkai, krepšininkai, futbolininkai, bėgikai, dviratininkai, plaukikai, gimnastai.Vaikams labai svarbu matyti tinkamą pavyzdį, džiugu, kad projekto dalyviai mankštinosi kartu su tėčiais ir mamomis. Sportui, judėjimui, mankštoms projekto dalyviai naudojo ne tik tradicines priemones (kamuolius, lankus, treniruoklius), bet ir netradicines priemones (tualetinio popieriaus ritinėlius, šluotos kotus, šaukštus).
Vaikams svarbu tenkinti judėjimo poreikį ir labai džiaugiamės, kad susiklosčiusi situacija Lietuvoje ir pasaulyje neapribojo vaikų judėjimo galimybių. Pasirodo, jog sudarant sąlygas sportuoti namuose, panaudojant įvairias sportines priemones, muzikinį foną galima patenkinti prigimtinį vaikų norą judėti.