Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai „Pykšt ir Pokšt“ eksperimentai
 

„Pykšt ir Pokšt“ eksperimentai

2020-03-21
„Pykšt ir Pokšt“ eksperimentai
Mokytojos Edita Brazauskienė ir Vaida Čemerienė
Panevėžio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“
Panevėžio lopšelyje-darželyje "Žvaigždutė" mokytojos Edita Brazauskienė ir Vaida Čemerienė kartu su vaikais atliko įvairius eksperimentus: "Purvinas vanduo liko švarus", "Pripūsk balioną", "Kaip šiltame ir šaltame vandenyje pasiskirsto rašalas", ""M&M" saldainukų vaivorykštė", "Spalvų liejimas guašu", "Vandens dažymas krepiniu popieriumi", "Spalvų lietus" ir "Spalvotas vulkanas". Eksperimentus atliko "Saulutės" ir "Mėnulio " grupių vaikai su mokytojomis, svečiuodamiesi vieni pas kitus. Mūsų tikslas: skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus,patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą.
Vaikas, susidurdamas su gamta, su nepažįstamais objektai panori kuo daugiau sužinoti. Jis iš prigimties tyrinėtojas, aktyviai ieškantis informacijos apie jį supančią aplinką. Stebėdami ir eksperimentuodami jie bando suprasti pasaulį. Natūralus vaiko smalsumas skatina tobulėti. Norint suprasti aplinkinio pasaulio sudėtingumą ir harmoniją, reikia save suvokti gamtos dalimi, tausoti visą, kas sukurta gamtos.
Žaidžiant, eksperimentuojant atsiskleidžia pažintiniai procesai, sprendžiamas konfliktas tarp vaiko savito pasaulio suvokimo ir realaus pasaulio, formuojasi vaiko vetybių sistema, bendravimo įgūdžiai su bendraamžiais ir suaugusiaisiais.