Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ dalyviai susitiko Graikijoje
 

Projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ dalyviai susitiko Graikijoje

2017-06-23
Projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ dalyviai susitiko Graikijoje
Erika LIAUKONIENĖ
Kauno sanatorinis lopšelis-darželis „Pušynėlis“
Gegužės 30–birželio 3 d. šešių lietuvių pedagogių komanda iš Kauno r. Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Kauno sanatorinio lopšelio-darželio „Pušynėlis“ dalyvavo jau antruose tarptautinio Erasmus KA2+ strateginės partnerystės projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ mokymuose Atėnuose, Graikijoje.
Visų šalių partnerių – Lietuvos, Airijos, Portugalijos, Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Turkijos ir Reuniono salos – įstaigų bendruomenėms atliko namų darbus – paruošė savitus ir spalvingus pristatymus, atskleidžiančius tos šalies kultūrą. Įstaigose buvo įgyvendinti nacionaliniai valgių / dainų / muzikos / šokių projektai, juk ugdant ikimokyklinukus svarbu viskas: skonis, spalva, kvapas, vaizdas, lytėjimas, garsas. Sužavėjo prancūzų komandos šokių projekto pristatymas – džiugu buvo matyti didelėje Bordo miesto aikštėje prie katedros susirinkusius mažuosius, šokančius lietuvišką „Oirą“, graikišką „Sirtakį“ ir kitus šokius, ir juos stebinčius, mėginančius drauge šokti miestelėnus. Labai naudinga buvo Graikijos mokomoji programa, susipažindinanti su interaktyvaus pasakojimo kūrimo kompiuterinėmis technologijomis, kurios gali būti naudojamos vaikų pasakojimų kūrimui.
 
Susipažinome su Graikijos švietimo sistema, bendravome su Varkizos meru Gregory Konstandellos, lankėmės privačios interaktyvioje europietiškoje mokykloje DES, trijuose pastatuose, kurios lopšelio, darželio ir pradinės mokyklos skyriai įrengti skirtingose Varkizos vietose. Stebino spalvinga, mobili, ergonomiška ugdymo aplinka, džiugino puikus emocinis klimatas, kur vaikas yra tikrai laisvas, saugus, visų palaikomas, kūrybingas, nebijantis klysti ir ieškoti savitų pažinimo būdų. Iššūkiu visoms komandoms tapo užduotis – pravesti bendrą žaidimą, kuris padėtų atsiskleisti vaikų emocijoms. Jei pradžioje buvo juntamas šioks toks sutrikimas, nes ne visi mažieji supranta angliškai, tai po bendrų žaidimų, vaikų lietuviškai tariamų AČIŪ, LABAS, tiek mokytojai, tiek vaikai suprato, kad svarbiausia tarptautinė kalba yra meilė, draugystė ir pasitikėjimas vieni kitais. O šiuos jausmus geriausia išreiškia kūno kalba, šypsena, žvilgsnis, balso tembras, judesiai.
 
 
Graikų komanda apgaubė mus išskirtiniu dėmesiu, pasirūpino ir kultūrine mokymų programa. Po intensyvių mokymų buvo įdomu susipažinti su tūkstantmete Graikijos kultūra, architektūra ir istorija, pasivaišinti graikų nacionalinės virtuvės patiekalais, neformaliai pabendrauti su kolegomis. Lankėmės Varkizos senamiestyje, grožėjomės senąja katedra ir uostu. Visą dieną skyrėme pažinčiai su Atėnais, Akropoliu, kur pajutome savitą daugialypio, daugiakultūrio miesto dvasią. Stebino Lavrio miesto mineralų muziejaus eksponatai, grožėjomės Viduržemio ir Egėjo jūromis, stebėjome nuostabų saulėlydį... Mokymų programą vainikavo sertifikatų įteikimas piečiausiame Graikijos taške, Sounio kyšulyje esančioje, lordo Bairono apdainuotoje, dviejų su puse tūkstančio metų senumo Poseidono šventykloje.
 
Išvažiavome susiradę naujų draugų ir bendraminčių, pajutę, kaip sutvirtėjo mūsų daugianacionalinė komanda, prisirinkę džiugių emocijų ir naujų idėjų.