Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Pašėlusių skrybėlaičių šventė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
 

Pašėlusių skrybėlaičių šventė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“

2015-04-21
Pašėlusių skrybėlaičių šventė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
Simona NARBUTAITĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“
Balandžio 17 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ vyko  „Pašėlusių skrybėlaičių šventė“.
Balandžio 17 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ girdėjosi šurmulys – vyko paskutinis Comenius projekto „Šventės Europoje“ (angl. „Celebration across Europe“) renginys – „Pašėlusių skrybėlaičių šventė“, nuvilnijęs per visas projekto dalyvių šalis: Angliją, Čekiją, Latviją, Estiją, Prancūziją, Slovėniją, Švediją ir Turkiją.
 
Susirinkę salėje ir pasipuošę pašėlusiomis skrybėlaitėmis, surengėme paradą. Visi patyrėme daug džiaugsmo vaikams grožintis, lyginant ir demonstruojant puošnias skrybėles. Dėkojame tėveliams už tokias išradingas ir kūrybingas skrybėlaites!
 
Šventės metu mažieji dainavo dainelę anglų kalba „Crazy hat day“, šoko estų skrybėlaičių šokį, išmėgino savo sumanumą ir išradingumą žaisdami turkų liaudies žaidimus: lindo per painų virvutės tinklą, kaip tikri cirko artistai (žonglieriai) mėtė ir gaudė kelis kauliukus tuo pačiu metu, o pedagogai užrištomis akimis bandė atpažinti vaikus.
 
Šiai nuotaikingai šventei latviai atsiuntė daržovių troškinio receptą, kurį išbandėme grupėje. Nuo pat ryto vaikai į grupę sugužėjo nešini daržovėmis, kurias kartu pjaustėme, ragavome ir gaminome šį patiekalą.
 
Lopšelio-darželio „Gluosnis“ bendruomenė Comenius projekto metu geriau pažino projekto partnerių šalis, jų kultūrą, tradicijas, sužinojo apie įvairių šalių švietimo sistemų panašumus ir skirtumus, tobulino užsienio kalbos žinias,  dalijosi naudinga patirtimi. Tikime, kad projekto metu užsibrėžti tikslai bus tęsiami ir ateityje.