Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Nauja aplikacija lauko žaidimams vaikams ir suaugusiesiems
 

Nauja aplikacija lauko žaidimams vaikams ir suaugusiesiems

2016-07-14
Susijusios temos: Šeima Vaiko ugdymas
Nauja aplikacija lauko žaidimams vaikams ir suaugusiesiems
Milda JANKAUSKIENĖ
Gamtos darželis „Po smilgom“
Jeigu Jūsų vaikas, išėjęs į lauką, randa kuo užsiimti ir nesidomi Jūsų siūlomais žaidimais – puiku! Nauja android programėlė „Po smilgom“ sukurta vaikams, bet puikiai tinka ir suaugusiesiems, todėl nedvejokite ir pasinaudokite galimybe paįvairinti savo laisvalaikį visiškai nemokamai! 
Apie buvimo lauke naudą žino visi. Tačiau, kartais su vaikais buvimas lauke tampa nuobodus, nes žaidimų aikštelės nėra pritaikytos suaugusiems ir ėjimas į lauką tampa pareiga. O jeigu taip nebūtų? Jeigu buvimas gamtoje būtų smagus visiems? Jeigu išėjimas į parką ar mišką nebūtų tik dėl gryno oro ir imuniteto? O jeigu būdami lauke galėtumėme lavinti savo ir vaikų kūrybiškumą, ugdyti vaikų kalbinius, matematinius gebėjimus ir stiprinti tarpusavio ryšį? Būtų šaunu!
 
Gamta pati puikiausia žaidimų aikštelė. Tai vieta, kur galime atrasti vidinę ramybę ir pajusti nuostabą. Besikeičiantys metų laikai suteikia mums galimybę įsijausti į mus supančia aplinką, į mus supanti tikrą pasaulį suvokiamą visais pojūčiais. Ar mes galime mylėti ir saugoti tai su kuo neturime jokio ryšio? Ar mes galime būti kūrybingi ir smalsūs jeigu viskas būtų iš anksto už mus nuspręsta ir paruošta? Ar būsime ištroškę žinių, jeigu bus vertinamas tik rezultatas?
 
Jeigu Jūsų vaikas, išėjęs į lauką, randa kuo užsiimti ir nesidomi Jūsų siūlomais žaidimais – puiku! Nauja android programėlė „Po smilgom“ sukurta vaikams, bet puikiai tinka ir suaugusiesiems, todėl nedvejokite ir žaiskite, nes vaikai mokysis mėgdžiodami Jus. Tai programėlė su lauko žaidimais, skatinančiais vaikų ir suaugusiųjų kūrybiškumą, loginį mąstymą, fizinį aktyvumą yra paremta gamtos pedagogika. 
 
Matydami nuoširdžiaį veiklas įsitraukusius tėvus, vaikai būtinai ateis ir paklaus: „O ką čia darai?“. Į klausimą atsakykite klausimu, nebijokite užduoti atvirų klausymų ir taip skatinti vaikų mąstymą, vaizduotę. Venkite tiesių atsakymų, nes vaikams susikurti vaizdinį, reikia įkvėpimo.  Žaidimams vieta tinka bet kuri, nes žaidimai gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ar metų laikų. Jie suskirstyti pagal ugdomas kompetencijas.
 
Programėlė bus nuolat atnaujinama ir papildoma. Tikimės, kad taps puikia papildoma priemone, skatinančia suaugusiuosius dažniau su vaikais eiti į lauką ir leisti laiką prasmingai. Puikiai tinka ir pedagogams. Pasinaudokite galimybe paįvairinti savo laisvalaikį visiškai nemokamai!
 
Programėlę rasite ČIA.
Programėlės turinio autorė Milda Jankauskienė, gamtos darželis „Po smilgom“.
Programavimas ir dizainas „EnL design studio“.