Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Misija „Želmenėlis“ įvykdyta
 

Misija „Želmenėlis“ įvykdyta

2015-05-15
Misija „Želmenėlis“ įvykdyta
Lina VOROBJOVIENĖ, muzikos pedagogė
Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“
Kauno lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ nuvilnijo nauja ekologijos banga – įgyvendinta idėja surengti respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų konferenciją „Misija: „Želmenėlis“. Tai sudėtinė projekto „Misija: „Želmenėlis“, finansuojamo Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus, dalis.
Darželinukai iš Anykščių, Druskininkų, Kėdainių, Šiaulių susirinko į Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ tyrimų laboratoriją, kurioje mokėsi pažinti, tyrinėti ir stebėti. Vaikus pasitiko personažai pelės mokytojos, kurios vedžiojo po Pelių mokyklos užkulisius. Pedagogai ir vaikus atlydėję tėvai džiaugėsi įstabiomis veiklų, kuriose dalyvavo jų vaikai, akimirkomis, taip pat sėmėsi idėjų iš organizatorių.
 
Vaikams teko atlaikyti proto mūšį ekologine tematika, sudalyvauti pelių šokyje ir sukurti ekologišką gaublį, sudedant daleles su gyvūnais, augalais, pažymint kas kur gyvena. Vaikų spindinčios akys bylojo, kad veiklos jiems buvo tikrai labai įdomios.
 
Tyrimų laboratorijoje priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Kernagytė mokė vaikus eksperimentuoti mineralinio butelyje paleidžiant medūzą, o iš plastikinio maišelio, maistinių dažų ir butelio sukurti jūros iliuziją.
 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Stasė Čivienė sutelkė dalyvius stebėti, kaip išsiveržia ekologiškas ugnikalnis, kurio susidedantis iš labai paprastų dedamųjų: miltų, acto, vandens ir sandaraus butelio. Kuomet mišinys išsiveržė iš butelio, vaikai suprato ugnikalnio veikimo principą ir kaip svarbu, kad žemė nebūtų užteršta.
 
Konferencijos dalyviai taip pat stebėjo vabalus, kuriuos per mikroskopą jiems rodė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos vyresnioji biologijos mokytoja Jūratė Sabaitienė, pademonstravusi kaip naudotis mikroskopu ir atpažinti užterštą vandenį. Mokytoja parodė vaikams, kad Kauno marių vanduo kupinas bakterijų.
 
Kitoje erdvėje auklėtoja Kristina Romeikienė mokė piešti ant medžio kamieno ričių guašu ir kurti ekologinę tvorelę iš darbelių. Vaikų darbai eksponuojami Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ kieme.
 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gražina Hofšteterytė kartu su konferencijos dalyviais sukūrė atliekų skruzdėlyną. Vaikai iš plastilino kūrė skruzdes ir dėjo jas ant šakų, formuodami skruzdėlyną, kuriame skruzdėlėms nebuvo labai gera, nes ten buvo šiukšlių... Vaikiškos emocijos liejos per kraštus, nes vaikai dalyvavo veiklose, kurioms nereikėjo ruoštis iš anksto, o pedagogai tiesiog maloniai stebėjo, neturėdami jokių edukacinių įpareigojimų.
 
Dovana visiems konferencijos dalyviams buvo kvietimas nemokamai apsilankyti Lietuvos zoologijos sode. Esame dėkingi renginio rėmėjams: UAB Kvadratu.lt už balionus, leidyklai „Šviesa“ už knygeles dalyviams, UAB „Osama“ už sultis. Tikimės, kad svečiai patyrė džiugias akimirkas ir išsinešė daug puikių idėjų.
 
Šventės dalyvius linksmino lopšelio-darželio „Želmenėlis“ vaikai, atlikę modernų flashmob‘ą. Konferencijos dalyvius pasveikino Kauno Dainavos seniūnijos seniūno pavaduotoja Asta Chanko, pasidžiaugusi organizatorių kūrybingumu ir idėjų versme bei UAB „Osama“ projektų vadovė Asta Babianskienė, kuri padėkojo darželio direktorei Linai Bagdanavičienei ir projektų vadovei Saulei Šerėnienei už tokį inovatyvų projektą, kokio nesitikėjo išvysti. Sutarėme su visais projekto dalyviais susitikti ir ateityje: draugauti, bendrauti, organizuoti bendras veiklas. Konferencijos metu vyko vaikų ekologiškų kygelių paroda „Sveikas ir laimingas savo darželyje 2015“.