Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai Mašinų paradas sužavėjo ir vaikus, ir tėvus
 

Mašinų paradas sužavėjo ir vaikus, ir tėvus

2018-04-09
Susijusios temos: Kūrybingumas Šeima
Mašinų paradas sužavėjo ir vaikus, ir tėvus
Irena KRAIČINSKA
Trakų r. Lentvario lopšelis-darželis „Šilas“
Kovo 30 d. Trakų r. Lentvario lopšelyje-darželyje „Šilas“ įvyko „Skruzdėliukų“ grupės tėvų, vaikų ir auklėtojų bendras kūrybinis projektas – vaidinimas pagal lietuvių liaudies poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Mašinų paradas“.
Vaidinimas – nemenkas iššūkis 3-4 metų amžiaus vaikams, tačiau vaikai labai susižavėjo pasiūlyta idėja, o kūrybingame mašinų gaminimo procese pasisiūlė dalyvauti ir tėvai. Po kelių savaičių kūrybinės veiklos namuose, įvairių spalvų, didelės ir mažos, skirtingai apipavidalintos, dažytos, apklijuotos ir net veržlėm sutvirtintos mašinytės ir traktoriukai pradėjo savo kelionę į darželį.
 
Vaikų ir tėvų emocijų perteikti neįmanoma, vaikai džiaugėsi savo mašinytėmis, dalijosi įspūdžiais apie gaminimo procesą, kokių priemonių reikėjo, kas padėjo jas gaminti, o tėveliai droviai šypsodamiesi džiaugėsi laimingais vaikais ir smagiai leidžiamu laiku.
 
Vaidinimas prasidėjo iškilmingu mašinėlių įvažiavimu po papuoštu „tiltu“ į savo garažą pagal Lauros Remikienės dainą „Mašinos susipyko“. Visiems įvažiavus į savo garažus „policininkė“ deklamavo eilėraštį. Vaikai vaidinimo metu atliko K. Linkevičiaus dainą „Mašinėlę aš turiu“ ir „Šviesoforas“. Traktoriukai imitavo ariamą žemę pagal lietuvių grupės „Balius“ dainos „Traktoriukas“ priedainio įrašą. Mergaitės vaidino šviesoforą ir šviesoforo spalvas: žalią, geltoną, raudoną ir deklamavo N. Lapinskienės eilėraštį „Šviesoforas“.
 
Grojant dainos įrašui „Mažos mašinėlės man labai patinka“ įvyko iškilminga eisena ratu, kai vaikai žiūrovams galėjo parodyti savo mašinytes. Vaidinimo baigiamojoje dalyje vaikai deklamavo eilėraščio paskutinį posmą ir mėnuliui šviečiant mašinytės užmigo savo garažuose.
 
Tėvų nuomone, bendros veiklos labiau padeda vaikams pasitikėti savimi, ugdo norą stengtis ir būti drąsesniais. Tėvai dalijosi įspūdžiais, kad mašinų gaminimo vakaronėje dalyvavo ir jų draugai su šeimomis, o įspūdingos mašinos sužavėjo ir kitus vaikus, tad ši idėja nukeliavo į kelias šeimas. Tėveliai dėkingi už tokias organizuojamas veiklas, nes jos suteikia galimybę jiems tarsi sugrįžti į vaikystę, labiau pažinti savo vaikus, atskleidžia vaikų poreikius ir gebėjimus.
 
Darželio pedagogai ir tėvai siekia vieno bendro tikslo – kad vaikas augtų orus, smalsus, bendraujantis, sveikas, kuriantis ir sėkmingai besiugdantis todėl tėvų ir pedagogų bendradarbiavime būtina vadovautis pagrindiniu principu, kad viskas, kas daroma, daroma vaikų labui.