Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Margaspalvis ruduo Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
 

Margaspalvis ruduo Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“

2013-10-25
Margaspalvis ruduo Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
Rasa GIRČIENĖ, auklėtoja
Dalia ZEMLERIENĖ, auklėtoja
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“
Į Šiaulių  lopšelį-darželį „Gluosnis“ atkeliavo savaitinis projektas „Margaspalvis  ruduo“,  kuriame dalyvavo ir Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytiniai.
Ar pastebėjote, kad  ruduo darosi  vis  drąsesnis,  dienos vis trumpėja, darosi vis šalčiau ir lietus  vis dažniau mus aplanko? Rudenėjant į Šiaulių  lopšelį-darželį „Gluosnis“ atkeliavo savaitinis projektas „Margaspalvis  ruduo“,  kuriame dalyvavo ir Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytiniai.
 
Renginių metu siekėme vaikams atskleisti rudenėjančios  gamtos grožį, ugdyti vaikų draugiškumą, suteikti džiugių emocijų... Vaikams auklėtoja  pasakojo, kad udenį,  po šaltų ir vėjuotų dienų pasirodžius saulei, prasideda „bobų vasara“. Tomis dienomis atsiranda labai daug voratinklių, kurie draikosi ore ar, kaip didžiuliai tinklai, kabo tarp medžių. Žmonės sako, kad jei rudens dieną draikosi voratinkliai, bus giedra ir saulėta diena.
 
Rudens grožį vaikai atskleidė  deklamuodami Salomėjos Nėries, Valdo Kukulo, Violetos Palčinskaitės, Ramutės Skučaitės ir kitų poetų eilėraščius. Skaitovams buvo įteiktos  dovanėlės. Dėdė Rudenėlis ne tik kartu linksminosi su ugdytiniais, bet ir  minė mįsles, žaidė rankų žaidimus, organizavo viktorinas, kurių metu vaikai bandė atpažinti vaisius ir daržoves. „Gluosnio‘‘ ir „Sigutės“ ugdytiniai dalyvavo linksmose estafetėse ir vaišinosi dėdės Rudenėlio  meduoliniais grybais.
 
Dideliam vaikų džiaugsmui  iš Šiaulių gamtininkų  stoties pas  vaikus  atvažiavo  arkliukas vardu Amūras, kuris vaikus pavežiojo su „bričkute“  po  didelį darželio kiemą, o vadeliotoja papasakojo,  kuo arkliukai minta, kur gyvena  ir kaip yra prižiūrimi.
 
Šventinę savaitę baigėme piešdami  margaspalvį  rudenį ir pakviesdami ugdytinių tėvelius į „linksmųjų “ daržovių parodą. 
 
Šventinę  savaitę  organizavo pedagogės Dalia Zemlerienė, Rasa Girčienė, Silvija Ivanovienė.