Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai Lietuvos 100-mečio žingsniai mūsų bendruomenėje
 

Lietuvos 100-mečio žingsniai mūsų bendruomenėje

2018-02-24
Lietuvos 100-mečio žingsniai mūsų bendruomenėje
Irena DAUBARIENĖ
Telšių lopšelis-darželis „Berželis“
Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje laikomės nuostatos: veikti taip, kad mūsų lietuviškos tapatybės pažinimas būtų ne proginis, o gyvas ir nuolatinis procesas.
Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė planuoja įgyvendinti per 20 įvairių iniciatyvų, renginių, skirtų Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Šimtmečiui skirti renginiai – tai ne pabiros priemonės, tačiau atsakingai apgalvotos bendruomenės narių pasiūlytos veiklos, integruotos į ugdymo procesą.
 
Jau spėjome nemažai nuveikti. Pasitikdami Vasario 16-ąją, tautine atributika papuošėme ir toliau dabiname darželio erdves, langus; darželyje įkūrėme galeriją, kurioje nuolat veikia ugdytinių darbų ekspozicija.
 
Priešmokyklinio ugdymo grupių „Riešutėliai“ ir „Viščiukai“ ugdytiniai ir jų pedagogės pakvietė Lietuvos šimtmečiui nupinti šimtą trispalvių pynučių, jomis puoštis ir dovanoti Telšių gyventojams. Pynutes pynė net trys kartos: vaikai, mamos ir tėčiai, močiutės ir seneliai. Pynutėmis ir šventine nuotaika ugdytiniai dalijosi su Telšių rajono Meru, savivaldybės, kaimyninių įstaigų darbuotojais, praeiviais.
 
 
Grupės Varliukai“ bendruomenė įgyvendina projektą Aš myliu Lietuvą“.
 
Darželio atstovės prisijungė prie pilietinės iniciatyvos Vasario 16 d. Telšių Nepriklausomybės aikštėje iš trispalvių sudėti skaičių 100“.
 
Grupė mūsų ugdytinių Vasario 16 d. giedojo Lietuvos Respublikos himną šventiniame koncerte Telšių turgaus aikštėje.
 
Lietuvos 100-mečiui skirtame renginyje-akcijoje „Rašytiniai simboliai gamtoje ir architektūroje“ bendruomenei atstovavo lietuviškumą puoselėjantį penkis vaikus auginanti Astos ir Mindaugo Šimkevičių šeima.
 
Pradėjome akciją 100 „Berželio“ sveikinimų“. Vaikų sukurtais trispalviais darbeliais pirmiausia pradžiuginome tėvus – darželio tarybos narius, kurie bendram labui dovanoja savo laiką, išmintį, įžvalgas, idėjas.
 
Nuotaikingą Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą savo bendruomenėje surengėme lauke: kartu giedojome Lietuvos himną, dainavome lietuviškas dainas, žaidėme, trispalvėmis juostelėmis puošėme medžius,  į dangų leidome trispalvius balionus, linkėdami laisvai Lietuvai gyvuoti ilgus amžius.
 
Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje laikomės nuostatos: veikti taip, kad mūsų lietuviškos tapatybės pažinimas būtų ne proginis, o gyvas ir nuolatinis procesas. Mums, ugdytojams, tikra laimė – dalyvauti stebuklingame mažųjų ugdymo procese, kartu su jais tyrinėjant Lietuvos istoriją, kalbą, kultūrą, tradicijas ir kasdien vis naujai atrandant neišsenkančius lietuviškosios tapatybės lobius.