Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ karaliavo pasakos
 

Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ karaliavo pasakos

2015-04-02
Susijusios temos: Kūrybingumas
Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ karaliavo pasakos
Daina MILINSKIENĖ, vyresnioji auklėtoja
Kretingos lopšelis-darželis „Pasaka“
Nė vienas žmogus neužauga be pasakos. Augdami su pasaka mes tampame geresni ir teisingesni. Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ mes augame, bet nesiskiriame su pasaka.
Jau tapo tradicija trečiąją kovo savaitę darželyje surengti teatro savaitę. Į teatro savaitės atidarymą atskubėjo vaikams jau pažįstami personažai: Buratinas (auklėtoja Daina Milinskienė) ir jo draugė Gudruolė Lapė (auklėtoja Romualda Idzelienė), nešina didžiuliu lagaminu. O ten... slėpėsi įvairios pasakų lėlės.  Buratinas, padedamas vaikų, stebuklingais užkalbėjimais ir savo auksiniu rakteliu atrakino pasakų šalies dureles ir mūsų darželyje apsigyveno pasakos. Nepaprastasis lagaminas keliavo per visas grupes. Pirmiausiai jis aplankė pačius mažiausius – lopšelio grupės „Burbuliukai“ vaikus. Vaikai žaidė su pirštininėmis lėlėmis, improvizavo ir pamėgdžiojo pasakų veikėjus, šoko ir linksminosi. 
 
„Drugelių“ grupės vaikai, ieškojo pasislėpusių pasakos veikėjų, kirpo, klijavo ir dėliojo paveikslėlius iš detalių, išbandė įvairiausius pasakų perteikimo būdus kūno judesiais, mimika, kūrė savo grupės pasaką apie vilką, lapę, kiškį, mešką. Mažieji „Kodėlčiukai“ klausėsi skaitomų pasakų, patys vaidino pasakas „Ropė“, „Pagrandukas“, „Katinėlis ir gaidelis“. „Miškinukų“ grupės vaikai kūrė ir vaidino pasakas grupės draugams, svečiavosi „Burbuliukų“ grupėje, kvietė mažuosius žaisti pasaką „Baravyko nuotykiai“. „Pelėdžiukai“ kūrė teatrą popieriaus lape, o išradingieji „Sraigiukai“ pasaką „Pirštinė“ kūrė savaip. Visą savaitę lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai draugavo su pasakomis: tapė, spalvino ir lipdė mėgstamiausius pasakų herojus, žiūrėjo senąją animaciją.
 
Visiems didelį įspūdį paliko teatro savaitę vainikavusi spektaklio „Katės namai“ premjera. Spektaklyje vaidino grupių vaikai ir auklėtojos, muzikos mokytojos, dekoracijas kūrė dailės mokytoja, o gamino auklytės. Savaitę užbaigė svečiai iš Kauno, jie vaidino spektaklį „Nuotykiai miške“, o linksmasis Buratinas visiems žiūrovams – dideliems ir mažiems – palinkėjo vis naujai atrasti pasakų pasaulį.
 
Teatras vaikams padeda pažinti save, perteikti įvairias emocijas, išgyventi skirtingas situacijas, susidraugauti ir sutapatinti save su įvairiais herojais. Emocine prasme – tai naujas patyrimas, nauji susitikimai, džiaugsmai ir ilgi pasakojimai, perteikimai: „...o buvo“, „mačiau... , „labai patiko“, „buvo įdomu...“. Teatro savaitė – tai dar viena didelės draugystės su daug kuo pradžia, tai dar viena galimybė tėvams, kolegoms, vaikams pasidžiaugti vieni kitais, teatriniais gebėjimais, dar labiau susidraugauti.