Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kiekvienam vaikui padedu jaustis grupės nariu
 

Kiekvienam vaikui padedu jaustis grupės nariu

2019-06-26
Kiekvienam vaikui padedu jaustis grupės nariu
Natalija SABAITIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Prie pasakų parko“
Pirmąją savo bendravimo patirtį su bendraamžiais vaikai įgyja ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Būdami kartu jie žaidžia, pykstasi, taikosi, padeda vienas kitam, patiria daug įvairių ir skirtingų emocijų. Emocinė vaiko gerovė itin priklauso nuo jį supančių suaugusiųjų reakcijos į vaiko veiksmus.
Dirbdama Vilniaus lopšelio-darželio „Prie pasakų parko“ priešmokyklinio ugdymo grupėje „Lašeliai“ stengiuosi sukurti palankų mikroklimatą ir formuoti geresnius vaikų tarpusavio santykius.
 
Atėjęs ryte į grupę kiekvienas vaikas atveria savo „lašiuką“ su nuotrauka, tuo parodydamas kitiems vaikams, kad jis atėjo. Taip pat vaikas mato, kas jau yra grupėje, kelintas jis atėjo. Išeinat „lašelis“ užverčiamas, o jei vaikas pamiršta, tai tėvai jam primena ir užverčia kartu su vaiku. Atversdamas savo fotografiją vaikas jaučiasi grupės „Lašeliai“ narys.
 
Kasdien ryto rate mes kartu sakome pasisveikinimą „Draugai“. Naudojame žaidimus „Atspėk, kas pakvietė?“, „Atspėk, kas išėjo?“.
 
 
 
Kartu su mumis gyvena žaisliukas „Lašiukas“, kurį pasiuvo vieno vaiko močiute. „Lašiukas“ kiekvieną savaitę keliauja pas vaikus į svečius. Vaikai rodo „Lašiukui“ savo kambarį, žaislus, eina kartu pasivaikščioti. Pirmadieniais vaikai rodo nuotraukas ir pasakoja kitiems, kaip jis su šeima praleido savaitgalį kartu su „Lašiuku“.
 
Grupėje sukūrėme bendro elgesio taisykles po teminių pokalbių: „Kaip draugauti?“, „Išmok atleisti“, „Kaip žaisti?“, „Koks yra geras žmogus?“.
 
Vaikai gali atsinešti į grupę savo mylimą žaislą. Grupėje švenčiame vaikų gimtadienius, piešiame sveikinimo atvirukus. Žaidžiame šaradas „Emocijos“. Dainuojame ir šokame naudodami interaktyvią lentą. Daug vaidiname. Skaitome pasakas. Eksperimentuojame. Vaikams labai patinka žaisti interaktyvių grindų ir sensoriniame kambariuose.